Fotbalisté rezervního týmu Dynama České Budějovice pokračují ve své letošní spanilé jízdě. V pátém utkání letošní sezony ČFL opět nepoznali hořkost porážky a na hřišti Kolína s velkým přehledem zvítězili po gólech Mašáta (2) a Dobala vysoko 3:0. Juniorka vedená Karlem Musilem se tak vyhoupla na první místo třetí ligy a za vše mluví i impozantní skóre 10:1.

Utkání přitom nebylo tak snadnou záležitostí jak by se podle výsledku mohlo zdát. Dynamu hodně pomohl vedoucí gól Vladimíra Dobala, který padl již v 7. minutě zápasu. „Od počátku jsme Kolín zaskočili aktivní hrou a důsledným napadáním jeho rozehrávky“, podotkl asistent trenéra Bernát. Z toho rezultovala i první branka Dobala, kterou mu připravil Václav Mrkvička. Černobílí potom s přehledem kontrolovali hru a domácí tým prakticky nepustili do vážnější šance. Dalším důležitým momentem pro vývoj zbytku zápasu byla druhá branka v síti Kolína, kterou vstřelil kapitán Michal Mašát v samém závěru prvního poločasu. O aktivitě českobudějovického týmu v prvním poločase svědčí i počet rohových kopů. Dynamo zahrávalo čtyři rohy oproti jedinému, který kopal domácí tým. Ve druhém poločase FK Kolín ve snaze o zkorigování stavu přidal, avšak Dynamo i nadále pracovalo v obraně spolehlivě a tak k ohrožení Pešulovy brány docházelo jen zřídka. Většina domácích akcí šla přes zkušeného Doseděla, kterého si pamatuje ze svého slávistického působení i druhý asistent Jiří Lerch. „Je to hráč, který umí podržet míč a právě od něho nám ve druhém poločase hrozilo největší nebezpečí“, dodal Lerch.

Dynamo se muselo ve druhé půli trochu zatáhnout do obrany. Utkání se hrálo korektně bez žlutých karet, přesto muselo několik pokopaných hráčů Dynama předčasně opustit hřiště. „Například Mašát utrpěl bolestivého koňára, ale nejde o nic vážného a příští zápas by měl být k dispozici“, potvrdil Jiří Lerch. Ještě předtím než ho v 84. min nahradil Ondrášek, stihl Michal Mašát, asi nejlepší hráč na hřišti, skórovat potřetí a definitivně tak rozhodnout zápas. „Jeho trefa do vzdálenější šibenice byla výstavní“, chválí svého svěřence Lerch. Domácí fotbalisté ještě v závěru orazítkovali Čápem tyč českobudějovické svatyně, na zaslouženém vítězství Dynama se ale již nic nezměnilo. „Je znát, že mužstvo táhnou mladí, ale přitom zkušení hráči, kteří už hrají ČFL minimálně druhou sezónu a za tu dobu stačili nasbírat potřebné zkušenosti“. Trenér Lerch má na mysli hlavně Mašáta, Pouzara, Švehlu, Máchu a Pravdu. Před sezónou je ještě doplnili noví nadějní hráči jako například Dobal z Týna nad Vltavou. „Trenér Musil navíc hře celého mužstva vtiskl myšlenku“, zdůvodnil asistent Lerch dosavadní výborné výsledky českobudějovické rezervy.