Béčko budějovického Dynama potvrdilo dobrou formu a na domácím hřišti porazilo TJ Sokol Ovčáry 3:2, hattrickem se blýsknul Michal Kaňák a vstřelil tak všechny branky domácího týmu.

Šesté kolo České fotbalové ligy znamenalo v Českých Budějovicích střetnutí domácího Dynama "B" s celkem TJ Sokol Ovčáry. Domácí nastoupili v takřka nejsilnější možné sestavě, přičemž do branky se vrátil Křížek. Hosté však měli nečekaně dobrý vstup do letošního ročníku, což chtěli kvalitním výsledkem potvrdit i na jihu Čech. Od prvních minut zápasu hráli Ovčáry velice aktivně a rychlou kombinační hrou dostaly domácí celek pod výrazný tlak. Ten dokázali zužitkovat hned ve dvanácté minutě, kdy si na centr Kovaříka naskočil u zadní tyče nikým nehlídaný Marian Viskup a snadno poslal Ovčáry do vedení. Domácí hráči si dlouho s aktivní útočnou hrou hostí nevěděli rady. Až ve dvaadvacáté minutě využil špatné rozehrávky hostujícího obránce Ondráka Michal Kaňák, zmocnil se míče a z úhlu dokázal prostřelit gólmana Straku. Vyrovnávací branka z ojedinělé budějovické akce hostující hráče nikterak nerozhodila, Ovčáry dál pokračovaly ve vysokém tempu a nasazení, několik jedovatých střel musel likvidovat domácí gólman Křížek. S budějovickým béčkem to nevypadalo dobře, ještě hůře bylo ve třiatřicáté minutě, kdy musel být střídán zraněný Marián Timm. Prakticky až před koncem prvého poločasu se dostali do několika akcí i domácí hráči, snad v největší šanci se po přihrávce Dobala ocitl Klavík, ve skluzu však pálil nad hostující branku.

O přestávce zřejmě trenér Jiří Lerch promluvil domácím hráčům do duše, neboť ti do druhého poločasu nastoupili jako polití živou vodou. Ten tam byl tlak hostů, hrál se vyrovnaný zápas ve středu hřiště. Přesto se v devětačtyřicáté minutě z ničeho nic zjevil ve vyložené střelecké pozici hostující Roth, svou příležitost zahodil střelou nad bránu. Ve veliké šanci se za pět minut poté na opačné straně hřiště ocitl Klavík, krásnou akci domácích rozehranou po pravé straně však zakončil střelou do tyčky. V sedmdesáté minutě přišla další velká šance Michala Kaňáka, který si nejprve šikovně pohlídal ofsajdové postavení, poté si potáhnul balón a přesnou střelou poslal domácí do vedení 2:1. Za dalších pět minut vystihl rozehrávku hostí Bakala, přihrál míč Michalu Kaňákovi, ten doslova znemožnil domácí statické obránce a technickou střelou levou nohou dovršil svůj hattrick, 3:1! Fantastický výkon Kaňáka odměnila zaplněná tribuna SCM Složitě mohutným potleskem, ten si mohl Kaňák vychutnat pak ještě jednou, když byl střídán Řepou. Kdo si v té době myslel, že utkání je již rozhodnuto, ten byl z následného vývoje překvapen. Hosté opět přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a svou agresivní hrou zatlačili domácí fotbalisti k jejich brankovišti. Jedenáct minut před koncem řádné hrací doby vystoupila trochu nepochopitelně stoperská dvojice budějovického béčka dopředu, čehož využil Ferenc Roth, který lišácky přehodil brankáře Křížka a snížil na 3:2. Ovčáry cítily šanci na vyrovnání a snažily se navázat na svou hru z prvého poločasu. Budějovičtí se snažili pozorně bránit a na soupeřovu polovinu se dostali jen při ojedinělých rychlých protiútocích, první brejk zakončil Rein střelou do tyčky, pár vteřin poté tváří v tvář hostujícímu gólmanovi zklamal Nitrianský, kdy střelu zamířil přímo do brankáře Slámy. V posledních několika minutách se hrál zápas ve strhujícím tempu, hra se přelévala od jedné branky k druhé. Dva fantastické zákroky musel předvést i domácí brankář Křížek, který neztratil při mohutném závaru ve svém pokutovém území nervy a brilantně zneškodnil dvě gólové šance Ovčár. V posledních vteřinách zápasu tlak hostů gradoval, rozehraný roh Křížek pouze vyrazil do hřiště, míč však hosté okamžitě stříleli na domácí branku, odkud jej až z brankové čáry museli dvakrát vykopnout domácí obránci. Po druhé střele se lavička Ovčár vehementně dožadovala u rozhodčích uznání branky, rozhodčí však měli jasno, míč nepřekročil brankovou čáru, žádný gól nepadl. Protesty hostující lavičky tak paradoxně zastavily bitvu o vyrovnání a po závěrečném hvizdu se domácí fotbalisté mohli radovat z vydřené výhry 3:2.