Neuvěřitelná série nekončí. Jihočeši doma za podzimní část nepustili ani bod a po patnácti odehraných kolech mají na kontě třicet bodů. Výhra proti Žižkovu se nerodila lehce, Dynamo o svém vítězství rozhodlo až ve druhé půli díky brankám Peška a Wermkeho. V dalším kole zajíždí černobílí do Vítkovic.

Trenér domácího Dynama David Horejš po zvládnutém derby s Táborskem změny v základní sestavě nedělal, to hostující David Oulehla se i po výhře proti Prostějovu unáhlil ke dvěma změnám. Televizní utkání nabízelo už od začátku zápasu atraktivní podívanou. Stoper Šourek nahradil svou chybu pouze za cenu faulu a pouze „díky“ žluté kartě zastavil brejk Žižkova. Poprvé se do zakončení dostali domácí borci. Na centr si naskočil Adrián Čermák a hlavičkoval metr vedle. První branky dosáhli Žižkovští z ofsajdu. Dočekal se v momentu přihrávky ocitl v postavení mimo hru, tudíž jeho branku hlavní sudí neuznal.

Dvakrát z vápna zakončoval Richard Kalod, avšak ani jednou nebyl úspěšný. Vysoká hlavička skončila nad, volej slabší nohou taktéž. Žižkov hrající v netradičně zelených dresech to zkusil z nepříliš výhodné pozice, střelu Zdeňka Volka ukryl v náručí domácí brankář. Šance byly na obou stranách, z přímého kopu se do míče krásně opřel Táborský a jeho střela skončila těsně vedle. Na druhé straně vytáhl Podrazkého střelu Křížek na roh. V závěru prvního poločasu mělo Dynamo šanci po zmatcích v obraně soupeře, vše vyřešil Patrik Čavoš střelou z dálky. Pálil neúspěšně vedle.

Už v padesáté minutě se David Horejš uchýlil k první změně v sestavě. Patrika Čavoše nahradil Jakub Pešek, čímž se záloha černobílých značně přeskupila. Maličký rychlík se hned začal prosazovat. Poprvé se uvedl líbivou individuální akci z levé strany, naběhl si na střelu na střed, jenže žižkovští beci jeho projektil dobře zablokovali. Krásný fotbalový moment v 58. minutě neskončil brankou. Centr z levé strany si našel Tomáš Dočekal a krásnými nůžkami těsně přestřelil. O pár minut později zakončoval znovu žižkovský útočník, tentokrát Křížka vůbec nezaskočil.

Přímo neuvěřitelné šance neproměnilo Dynamo více než dvacet minut před koncem. Po obrovské hrubce Žižkova šli Benát s Táborským sami na branku soupeře. Kapitán předal Táborskému míč, avšak zkušeného fotbalistu vychytal na brankové čáře Egert a obrana hostů zlikvidovala i následnou dorážku Petra Benáta. Jihočeši se ujali vedení čtvrt hodiny před koncem. Šanci Kaduly ještě vychytal Soukup, na následnou střelu střídajícího Jakuba Peška už byl krátký – 1:0. Druhá branka přišla po rychlém brejku, který obstarali čerství střídající hráči. Krkolomně se prodrali Pešek s Kadulou přes soupeře, předali míč úplně volnému Romanu Wermkemu, který udělal kličku brankáři a poslal míč do sítě – 2:0. Více zápas nenabídl, Dynamo doma znovu nepustilo ani bod.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsem nesmírně rád, že jsme dokázali i v posledním domácím podzimním utkání vyhrát za tři body. Nebál bych se říct, že dnes to bylo nejtěžší domácí zápas. Žižkov hrál velmi dobře. Pomohli nám střídající hráči, kteří oživili hru a rozhýbali to. Dnes podle mého vyhrál šťastnější tým."

Zdeněk Hašek (trenér Žižkov): "Utkání má dvě tváře. Předvedená hra a výsledek. S konečným skóre 2:0 spokojeni nejsme, ale s převedenou hrou vcelku ano. Klíčová byla velká hrubka, kterou sice soupeř nepotrestal, ale po ní nás začal přehrávat.Na hřiště se dostaly rychlostní typy hráčů, kteří nám dělali problémy."