Ani ve druhém zápase Tipsport ligy se fotbalisté Dynama z vítězství neradovali. Do duelu s pražskou Slavií poslal kouč Straka do utkání to nejlepší, co měl k dispozici, přesto se Jihočeši nedočkali ani gólu. Veškeré plány jim zmařil již v 7. minutě Střihavka, který otevřel skóre zápasu. Ve zbytku poločasu byla k vidění velmi vyrovnaná podívaná, kdy Dynamo místy svého soupeře i přehrávalo a vytvořilo si několik slibných příležitostí, Václav Mrkvička dokonce trefil břevno, avšak stav zůstal nezměněn. Ve druhém poločase domácí Slavia přidala opět v úvodu druhý gól Šenkeříkem a výsledek si již pohlídala.

Oba trenéři poslali do zápasů to nejlepší, co měli k dispozici a to se na hře obou celků významně projevilo. Hned od úvodu se hrál zajímavý fotbal s mnoha pohlednými kombinacemi. Úvod patřil Pražanům, kteří svého soupeře zatlačili na vlastní polovině. V páté minutě unikl po pravé straně Dřížďal, na jeho gólovou výzvu ale nedosáhl Šenkeřík. O dvě minuty později se ale skóre zápasu již měnilo, když se po centru Marka Jarolíma hlavou trefil David Střihavka. Jihočechy nepříznivý stav nerozhodil a v 10. minutě bylo málem vyrovnáno, když Mrkvičkův technický pokus z dvaceti metrů zastavilo břevno Divišovy brány. V následujících minutách hrozily oba týmy především ze standardních situací. Nebezpečné centry Černého a ani střely Vozábala gólmany obou týmů ale nezaměstnaly. Ve 27. minutě po další standardce vyzval Černý ke skórování Vulina, jenž mířil mimo. Závěr poločasu ale patřil Dynamu, které si vytvořilo dvě dobré šance. Nejprve Vozábal našel přesným centrem Homoláče, jenž ve stoprocentní šanci přestřelil a následně pak ve 39. minutě opět Vozábal hledal Homoláče, jehož dva pokusy zastavila obrana Sešívaných. V poslední desetiminutovce první půle byl také hodně vidět strakonický Petr Dolejš, který ve spolupráci s Vozábalem a Mrkvičkou předvedl na levé straně hřiště několik zajímavých akcí.

Do druhého poločasu vyslal slávistický kouč šest nových hráčů, ale na hře domácích se to nijak neprojevilo. To dokumentoval již v 50. minutě Zdeněk Šenkeřík, který dokázal zužitkovat Švecem prodloužený Kalivodův rohový kop - 2:0. Jihočeši poté na krátkou chvíli opět zvýšili tempo a převzali iniciativu, avšak ke změně skóre to stále nevedlo. Snížit mohl až v 65. minutě Plocek, jehož výstavní střelu ale bravurním zákrokem zneškodnil gólman Diviš. Míče v síti Slavie se Jihočeši dočkali po sedmdesáti minutách hry díky Mrkvičkovi - gól ale nebyl kvůli předchozímu ofsajdovému postavení Hunala uznán. Poté opět přidala na obrátkách Slavie a prostřídaná sestava Jihočechů se do šancí dostávala jen velmi sporadicky. Naopak Slávisté předvedli několik velmi pohledných kombinačních akcí, kterým ale vždy chybělo efektivní gólové zakončení. Když se ani v 90. minutě netrefil po centru Vulina hlavou Šenkeřík, skončilo zajímavé utkání výhrou domácích 2:0.

Karel Jarolím (trenér Slavie): "Pro nás to bylo první utkání na normálním terénu. Neměli jsme čas se věnovat herním činnostem, to teprve přijde. V naší hře jsem viděl nedostatky, ale věřím, že postupem doby se bude naše hra zlepšovat. Do zápasu jsem poslal všechny hráče, kteří jsou zdraví. Rovnoměrně jsme rozdělili síly, aby si každý zahrál alespoň poločas."

František Straka (trenér Dynama): "Bylo to dobré utkání. Výsledek mohl být pro nás lepší, kdybychom proměnili jednu z našich velkých šancí. Naopak v obraně jsme udělali dvě chyby, které Slavie dokázala potrestat. Jsem ale rád, že jsme se Slávií dokázali odehrát rovnocenou partii."