Fotbalisté Dynama zvládli na soustředění v Chorvatsku první zápas na turnaji Medulin Cup, když porazili Šibenik 2:0. O úvodní branku se postaral po rohovém kopu Pavel Novák, druhou přidala nová akvizice Patrik Brandner. Další utkání na turnaji čeká výběr Davida Horejše ve čtvrtek proti celku Krupa.

Do turnaje vstoupilo Dynamo Šibeniku a v prvních třiceti minutách se hrál obezřetný fotbal. Šance se nerodily ani na jedné straně, brankáři nemuseli nijak zasahovat. O první střelecký pokus se postaral až ve 20. minutě Matěj Mršič, ale silnější nohou branku soupeře netrefil. Míč letěl na branku až ve 28. minutě, kdy vystřelil Antunovič a Křížek spolehlivě zasáhl.

Poslední čtvrt hodina prvního poločasu už nabídla zajímavější podívanou. Dynamo přidalo na aktivitě a ve 44. minutě se radovalo z vedoucí branky. Po rohovém kopu vypadl Labrovičovi míč z rukavic, čehož využil Pavel Novák - 0:1. Další šanci měl Ledecký, když běžel osamocen na brankáře, ale obránci ho včas dostihli a překazili mu přihrávku na spoluhráče.

Do druhého poločasu naskočil poprvé v dresu Dynama Patrik Brandner a hned se uvedl gólově. Do šance se dostával Patrik Čavoš, ovšem nezakončil podle svých představ. Míč tak chtěl odkopnout Roglič, jenže trefil Brandnera pouze do hlavy a míč se odrazil do sítě - 0:2.

V posledních minutách už se Dynamo nikam nehnalo, a přestože se soupeř snažil alespoň snížit, nepodařilo se mu to. Obrana Jihočechů pracovala spolehlivě, odvrátila několik rohových kopů a čisté konto si rovněž zasloužil brankář Zdeněk Křížek.

David Horejš (trenér Dynama): "Bylo to velmi dobré utkání s kvalitním soupeřem. Jsem moc rád, že jsme si mohli zahrát konečně poprvé v přípravě na přírodní trávě. Jsem spokojený, jak s předvedenou hrou, tak s výsledkem. Kluky musím pochválit za to, že se ve hře objevovaly věci, na kterých pracujeme v tréninku."