V ligové premiéře Dynamo na domácím hřišti smolně podlehlo Opavě, když rozhodla branka Václava Jurečky z prvního poločasu. Jihočeši měli po většinu zápasu více ze hry, vytvořili si několik gólových šancí, ale vyrovnání se nedočkali. V dalším kole jedou svěřenci Davida Horejše na Slovácko.

Po zranění se do sestavy vrátil Filip Havelka, na pravém kraji zálohy dostal šanci Matěj Mršič. Jinak zůstala základní jedenáctka Jihočechů bez překvapení. Oba týmy vstoupily do zápasu s respektem a na první šance si musel skoro zaplněný Střelecký ostrov počkat. Zajímavě se rýsovala šance pro Lukáše Provoda, k němuž se snesl vysoký centr, ale špatně si jej přebral a ani nezakončil. V sedmnácté minutě dostali černobílí příležitost přímého kopu těsně za vápnem. Míč si postavil Jiří Kladrubský a Fendrich musel vytáhnout fantastický zákrok.

Opava poprvé zahrozila dvojící Řezníček – Jurečka, přičemž druhý jmenovaný dostal míč do ofsajdu, takže jeho gólové zakončení neznamenalo nic. V platnost přišla až střela Václava Jurečky. Rychlý brejk hostů se sice zbrzdil, ale míč se opavskému fotbalistovi odrazil proti noze a Jindřich Staněk už si na balon jenom sáhl – 0:1. Velkou příležitost na srovnání měl po centru Kladrubského zabiják Ledecký, ale hlavička o zem přeskočila břevno opavské branky.

Do druhých čtyřiceti pěti minut vstoupili domácí hodně aktivně a diváci horlivě hnali budějovické fotbalisty za vyrovnáním. Na pravé straně nepříjemně zatápěl obraně Slezanů Benjamin Čolič a po jednom z jeho centrů se do zakončení dostal Lukáš Provod. Už to vypadalo, že pošle míč do sítě, ale nakonec trefil jen jednoho z bránících hráčů. Následovaly čtyři rohové kopy domácích v rozmezí pouhých tří minut, ovšem vyrovnání stále nepřicházelo.

Hodně odvahy ukázal čtvrt hodiny před koncem utkání Jindřich Staněk, když vyběhl proti volnému Dedičovi a tygřím skokem míč vyrazil. V závěru Dynamo tlačilo na soupeře, který však dobře bránil a nepouštěl soupeře do šancí. Necelé tři minuty před koncem dostali domácí možnost přímého kopu ze zhruba pětadvaceti metrů, jenže Ivo Táborský zamířil jen do rukavic Fendricha. Další vyložená šance neproměnili Mršič s Táborským, takže Dynamo na úvod soutěžně těsně podlehlo Opavě 0:1.

David Horejš (trenér Dynama): „Mrzí nás hlavně první poločas. Projevila se u některých hráčů mírná nervozita. Soupeř nás potrestal z jedné šance, z jedné střely na branku po naší chybě. Druhý poločas byl z naší strany výborný, měli jsme tlak, řadu standardek, bohužel se nám nepodařilo skórovat. Opava se jen bránila, odkopávala míče. Hodně nás mrzí, že jsme neskórovali a na úvod doma prohráli.“

Ivan Kopecký (trenér Opavy): „První poločas jsme sehráli podle toho, jak jsme si řekli. Dobře jsme kombinovali, byli jsme tam, kde jsme měli být. Některé situace jsme mohli dotáhnout do gólového konce, kde nám chybělo lepší řešení. Povedlo se nám otevřít skóre Jurečkou po pěkné akci. Po pauze jsme chtěli být nadále aktivní, ale opak byl pravdou. Byli jsme pod tlakem, Dynamo mělo řadu standardek. Naštěstí jsme si poradili, obrana zaslouží absolutorium. Podržel nás i brankář Fendrich. Tří bodů si nesmírně vážíme, bereme je s respektem a pokorou.“