Další z řady přípravných zápasů na novou sezonu odehráli fotbalisté Dynama České Budějovice v Písku, kde se střetli s pražskou Slavii. Vyrovnaný zápas, kterému by slušela asi více remíza, skončil vítězstvím sešívaných 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil Ondřej Čelůstka.

Za třeskutého mrazu před velmi slušnou diváckou návštěvou nastoupili fotbalisté Dynama proti pražské Slavii i s testovaným nigerijským obráncem Kasali Casalem. Hned od úvodních minut začaly oba celky velmi opatrně a první náznak šance přišel až v 10. minutě, kdy po centru aktivního Koreše hlavičkoval dobře naběhnuvší Kisel, kterého ale vychytal pozorný Kučera. Další průběh hry přinesl především dru ve středu pole, když už se některý z hráčů na jedné či druhé straně dostal k zakončení, neměl ani jeden z brankářů příliš práce.

Za Dynamo se do dobré palebné pozice probil Ondrášek, z úhlu ale střílel nepřesně. Chvilku před koncem prvního poločasu vstřelila Slavia branku, která se nakonec ukázala jako vítězná. Karol Kisel přesným kolmým pasem vysunul obránce Ondřeje Čelůstku, jenž se sám před Kučerou nemýlil - 0:1. Velkou nepříjemností prvního poločasu bylo především zranění kolene obránce Jana Riegela, který musel být těsně před inkasovanou brankou střídán po střetu s Kiselem.

Trenér Dynama Jaroslav Šilhavý do druhého poločasu udělal v sestavě několik změn a především příchod útočníka Luboše Pecky se ukázal jako dobrý tah. V probíhající 53. minutě napřáhl právě Pecka z hranice vápna a gólman Zlámal měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na břevno slávistické branky. Břevno za Zlámalem zadunělo ještě jednou v 61. minutě, kdy se k přímému kopu postavil Rudolf Otepka. Jeho parádní rána přes zeď ale také ke gólu nevedla.

Poslední desetiminutovku zahájili velkou šanci opět Jihočeši. Nejprve po přihrávce Timma nedokázal z bezprostřední blízkosti přesně zamířit Pecka a o pár chvil později nedokázal spolu s Rakovanem protlačit míč do brány po rohovém kopu. Pražané odpověděli velkou šancí Zákostelského, který pár minut před koncem utkání postupoval sám na Křížka, svou střelu ale poslal vysoko nad bránu..

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Určitě to byl kvalitní zápas. V prvním poločase byla lepší Slavia, měla lepší pohyb a lépe kombinovala. Ve druhém poločase jsme zase o kousíček lepší byli my. Škoda, že jsme v tom tlaku, který jsme měli, nedali nějaké góly. Šance na to byly, nastřelili jsme dvě břevna a chybělo tomu tedy málo. Je pravda, že i Slavia se v závěru dostala do velké šance, ale utkání by přesto asi více slušela remíza."

Michal Petrouš (trenér Slavie): "Výsledkově se nám zatím daří, nechci to ale nějak zakřiknout. Těší mě také, že neinkasujeme góly. Mladí hráči, kteří nastoupí v průběhu zápasu, dokáží dobrý výsledek udržet. Další utkání nás čekají až na Kanárských ostrovech, kam se všichni už moc těšíme na přírodní trávník."