Promrzlí fanoušci, kteří na Střeleckém ostrově sledovali utkání 21. kola mezi Dynamem České Budějovice a Marilou Příbram, domů příliš nadšení neodcházeli. Ani jedno z mužstev nepodalo ani průměrný výkon a zápas tak skončil bezbrankovou remízou.

FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU

To, před čím trenér domácích Pavel Tobiáš varoval, se naplnilo v sobotním podvečeru do posledního puntíku. Budějovičtí, namlsaní svými schopnostmi kvalitně zahrát proti technicky hrajícím soupeřům, narazili na tým, který vyznává naprosto jiný styl. Totální obrana a kouskování hry i za cenu nezvykle vysokého počtu faulů, to je vizitka, kterou Středočeši na Střeleckém ostrově předložili. Proti takovému soupeři se domácí prosazovali jen stěží.

Začátek utkání v mrazivém počasí byl ve znamení čekání na to, kdo první začne hrát skutečný fotbal. Homoláč své váhání ve 3. minutě přehnal a nechal se o míč dvakrát obrat šikovným Mendym. Útočník tmavé pleti ale svou akci nedokázal dovést k zakončení. Poprvé Budějovičtí přitlačili soupeře v 6. minutě a v pořadí druhý zahrávaný roh dokončil Chlebek hlavičkou do připravených rukavic gólmana Palečka. O tři minuty později rozkmital své nohy po levé straně hřiště Plocek, ale slibně vypadající finální přihrávku zablokovala hostující obrana na roh.

Vrcholem příbramské útočné snahy byla v 11. minutě nepřesná rána Rychlíka po akci Otepky. Zato na druhé straně visel za několik sekund gól na vlásku, když obrana Příbrami zmatkovala ve vlastní šestnáctce a situaci nevyřešila ani odkopem, kterým nabila rozběhnutému Plockovi. Záložník s číslem shodným s datem hracího dne ale nedokázal míč stlačit pod břevno. Oprávněně směrem k sudímu Matějkovi spílali domácí po čtvrthodině hry, když se po ruce jednoho z hostujících hráčů na hranici vápna pokračovalo ve hře.

Standardní situace v černobílém dresu zahrával výhradně Vozábal, jejich nepříliš vysokou úspěšnost potvrdil i v minutě 18., když balon z přímého kopu po faulu na Pončáka přilepil nepovedeným centrem jen do náruče Palečka. Další desetiminutovka nepřinesla prokřehlým divákům podívanou prvoligové úrovně, fotbalisté si na hřišti příliš nerozuměli a míč se potuloval pouze mezi šestnáctkami. O vzrušení se zasloužil až v 28. minutě Chlebek, jenž se natlačil do střelecké pozice, místo zakončení ale zvolil přihrávku do houštiny žlutých dresů. Nerozhodnost svého kolegy odnesl Lafata, když odkopnutý míč přistál v plné rychlosti na jeho obličeji a budějovický střelec opustil trávník na nosítkách. Naštěstí pouze na několik desítek vteřin. O reparát se neúspěšně za dvě minuty pokusil Chlebek, jeho pokus z pětadvaceti metrů opět postrádal větší přesnost.

Že i Příbram přivezla útočníky zkusil předvést na druhé straně Mendy, jeho nadějný únik na poslední chvíli překřižoval vracející se Horejš. Do přestávky už byla k vidění jen jedna situace, která mohla skončit gólem v jedné z branek. To si Vozábal postavil míč dvacet metrů od branky Palečka, ovšem opět bez výsledného efektu.

Oživit hru se rozhodl o přestávce trenér Tobiáš a poslal na trávník Adama. Ten nahradil Dvořáka, jenž je spíše typem bořícího záložníka. Nejpovedenější standardní situaci zahrál dvě minuty po přestávce Vozábal, svůj přímý kop nasměroval dokonale na hlavu Lafaty, který ale jen vyprášil rukavice Palečka. Příbramský strážce branky se mnohem více zapotil z následné akce, která byla zároveň největší šancí domácích. Plocek si naběhl na rychlou přihrávku a z bezprostřední blízkosti vyzkoušel gólmanův reflex. Paleček vyrazil míč ke zcela osamocenému Kuličovi, ten ale svého předchozího zaměstnavatele nezarmoutil. Místo střely do odkryté branky poslal míč do reklamních panelů.

Druhá velká příležitost ke skórování přišla trochu nečekaně v 54. minutě. Z třiceti metrů se rozhodl ke střele Adam, míč před Palečkem nepříjemně skočil a ten jen s největší námahou vyškrábl na rohový kop. Adam byl ve hře i v dalším náznaku šance, když na přední tyči šikovně prodloužil rohový kop Vozábala a způsobil tak horkou chvilku hostující obraně. V 61. minutě zahřála obecenstvo rána Pončáka, která z uctivé vzdálenosti jen těsně minula horní růžek vysněného cíle.

I nadále měl zápas stejnou režii, Příbram urputně bránila a k překonání zkušeným Máchou organizovaných zadáků chyběla domácím větší kreativita a rozhodnost ve finální fázi útoků. Někdy chybělo i štěstí, jako v případě ze 75. minuty, kdy ve skrumáži nedokázal Horejš několikrát trefit před malým vápnem poskakující míč. Vůbec první střelu na branku vyslala deset minut před koncem Příbram, Riegel se opřel do balónu, který Kafka nadvakrát u pravé tyče zkrotil. Stav ohrožení byl vyhlášen i čtyři minuty před koncem řádné hrací doby, když střídající Žemlík vyhrál hlavičkový souboj pro Mendyho. Ani tuto příležitost hostující útočník nevyužil a křížnou střelu nasměroval mimo tyče Kafkovy brány. Na druhé straně hřiště předvedl parádu také střídající Gruber, svými kličkami zamotal hlavu všem ve žlutém dresu a poslal pas do vápna na Chlebka. Ten už podruhé v zápase volil neúčinnou variantu, kterou byla v té chvíli zbytečná přihrávka.

Ani čtyřminutové nastavení nezměnilo nic na výsledku, na který bylo zaděláváno od začátku utkání. Stav 0:0 tak svítil při odchodu o něco více než třech tisíc zmrzlých a nepříliš spokojených diváků.

Statistiky zápasu

JMÉNOSTŘELY NA BRANKUSTŘELY MIMOFAULYROHYOFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohouStřela hlavou Střela pravou nohouStřela levou nohou Střela hlavouFauloval FaulovánZleva Zprava