Staronový trenér Dynama Pavel Tobiáš premiéru na lavičce A-týmu zvládl. Obměněná základní sestava prvního týmu předvedla na hřišti Tescomy Zlín velmi bojovný a odhodlaný výkon, který Jihočechům nakonec přinesl bod za remízu 0:0. Nemuselo ale zůstat u toho, fotbalisté Dynama si v zápase vypracovali řadu velmi dobrých šancí a především ve druhém poločase svého soupeře přehrávali.

Trenér Pavel Tobiáš udělal v základní sestavě svého týmu hned několik změn - na krajích obrany se objevili Leština s Peroutkou, na postu defenzivního záložníka nastoupil již uzdravený David Homoláč a v základní sestavě zahájil utkání také na levém kraji středové formace Petr Šíma. Ve středu zálohy operoval Hílek a Petr Benát nastoupil na pravém kraji. Jihočeši vstoupili do utkání s respektem k soupeři a od úvodních minut spoléhali na propracovanou defenzivu. To jim také hned od úvodu vycházelo a přes neprostupný obranný val se domácí prosazovali jen velmi obtížně. Oba celky se přetahovaly v držení míče a na zajímavější šanci si fanoušci museli počkat až do 30. minuty, kdy po hlavičce Bači nechtěně zamířil Hunal na vlastní bránu, gólman Kučera ale bravurně zasáhl. S přibývajícími minutami Jihočeši zvyšovali tempo a hra se pomalu přesouvala na polovinu domácího celku. Tým Pavla Tobiáše měl možnost zahrávat v poslední pětiminutovce první půle dva rohové kopy, na změnu skóre to ale vliv nemělo. Když se prakticky k budějovickému velkému vápnu nepřiblížili ani Zlínští, odcházelo se do kabin za stavu 0:0.

Druhý poločas přinesl odlišnější fotbal. Jihočeši hned od samého úvodu zařadili na druhý rychlostní stupeň a od prvních minut svého soupeře přehrávali. Hned ve 49. minutě napřáhl z pětadvaceti metrů Šíma a jeho parádní rána se otřela o horní tyč Baránkovy brány. Po hodině hry poslal kouč Tobiáš na hřiště čerstvého Hudsona a hra Dynama se tím výrazně pozvedla. Hned po minutě hry se brazilský fotbalista dostal ke střele, kterou gólman Baránek jen s vypětím sil vyrazil mimo. O čtyři minuty později po nádherné rychlé akci Jihočechů na jeden dotek se k míči dostal na hranici vápna Sedláček, tísněn obráncem ale nedokázal trefit bránu. O pár desítek vteřin později měl velkou šanci také Svátek, po zpětné přihrávce Hudsona ale z penaltového puntíku přestřelil domácí bránu. Zlínští fotbalisté byli průběhem zápasu očividně zaskočeni a ač zvýšili své úsilí, tolik fanoušky vyžadovaný závěrečný tlak si nedokázali ani zdaleka vytvořit. V samém závěru utkání měl naopak další velmi dobrou šanci Petr Šíma, avšak i jeho pokus mířil nad břevno a utkání tak nakonec dospělo do bezbrankové remízi.

Skopalík Michal (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Josef Mazura (trenér Zlína): "Nehráli jsme dobrý fotbal. Nešla nám kombinace. Nedostali jsme se do nějaké akce, soupeř dobře bránil. Chybí nám tvůrčí jistota, překvapit soupeře akcí jeden na jednoho. Vůbec jsme se neprosadili. To byla příčina toho, že fotbal vypadal tak, jak vypadal. Nepodařilo se nám zraněné hráče nahradit, ale taková je prostě skutečnost."

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Zlín byl vzhledem k získaným čtyřem bodům v úvodu zápasu v pohodě. My jsme byli nuceni začít od nuly a tvrdě pracovat. Ve druhém poločase jsme se i fotbalově prosazovali a mohli vstřelit i branku. Ale naše vítězství by nebylo spravedlivé. Věděli jsme, že Zlín má vynikající hlavičkáře, proto jsme hráli osobní obranu na všech pět hráčů soupeře při standardních situacích. Vsadil jsem také na kombinaci mladých hráčů, jako jsou Leština a Peroutka."