Fotbalisté Dynama České Budějovice zůstávají na patnáctém místě tabulky. V zápase 13. kola Gambrinus ligy Jihočeši na půdě Olomouce dvakrát inkasovali a prohráli 0:2.

První porážku pod trenérem Jaroslavem Šilhavým připravila Dynamu Sigma Olomouc. Domácí Jihočechy přehrála hlavně v útočné fázi, když dokázala své šance ve dvou případech proměnit v góly. Prvním vsítil ve 22. minutě Ordoš, kterého hned v úvodu druhé půle napodobil Hubník.

Úvodních deset minut zápasu přineslo na Andrův stadion svižný fotbal, kterému chyběl pouze vstřelený gól. Hned ve čtvrté minutě se na pravé straně přes bránícího Škerleho uvolnil aktivní Hudson, kterého olomoucký kapitán musel zastavit za cenu faulu, po kterém následovala pro hosty výhoda standardní situace, tu ale Dynamo nevyužilo. Hosté pokračovali v aktivním pojetí hry, ale všechny jejich náznaky končily před domácí šestnáctkou. O co se Jihočeši snažili se málem podařilo domácí Sigmě. V deváté minutě se ke střele z osmnácti metrů dostal Tomáš Hořava a svou dělovku poslal jen těsně mimo tři Kučerovy tyče.

Olomouc se do hry dostala až po čtvrthodině hry, kdy převzala iniciativu zápasu. Závar z osmnácté minuty ještě hosté přežili bez inkasované branky, ale ve dvaadvacáté minutě budějovická obrana nestačila na rychlou kombinaci, která vyvrcholila Petrovo centrem na zadní tyč, kde si na nadýchaný centr naskočil nikým neatakován Ordoš a bez problému svou hlavičku poslal za záda bezmocného brankáře Kučery. Dynamo mohlo srovnat skóre o dvě minuty později, ale olomoucká obrana si Doležalův centr pohlídala. Po půlhodině hry mohl sám běžet na domácí bránu Hudson, ale zastavil ho zdvižený praporek postranního rozhodčího.

Domácí Sigma začala hrát více kombinačně a málem za to byla odměněna v podobě druhého gólu. Ve třiatřicáté minutě se k hlavičce dostal Hubník a z malého vápna pořádně vyzkoušel reflexy brankáře Kučery. Pět minut před koncem prvního poločasu přišla první žlutá karta utkání, kterou viděl hostující Žižka za tvrdý skluz na polovině hřiště na pronikajícího Šultese. Právě olomoucký středopolař mohl ještě v nastavení prvního poločasu zvýšit na 2:0, to by ale jeho pěknou střelu nesměl vytěsnit opět vynikající Kučera.

Vedení o dvě branky slavili domácí hned v první minutě druhé půle, kdy budějovická obrana trochu zaspala, čehož využil Hubník a podél vybíhajícího Kučery poslal míč do hostující brány. Trenér Šilhavý se nechtěl smířit s první porážkou svého týmu pod jeho vedením a hru se snažil oživit střídáním ze sedmapadesáté minuty, kdy Kroba vystřídal rychlík Dolejš. Hned o minutu později se ke střele dostal brazilec Hudson, ale jeho tečovaná střela šla jen těsně vedle tyče Lovásikovy brány. Dynamo pokračovalo ve snaze o snížení, ale Hudson byl při přihrávce přistižen v offsidovém postavení.

Dvacet minut před koncem ukázal svou kopací techniku domácí Rossi, ale jeho střela ze standardní situace šla jen do boční sítě. Olomouc měla stále míč pod svou kontrolou, ale ani dobrá střela Šultese k navýšení skóre nevedla. V osmdesáté minutě Dynamo zamklo Sigmu před jejich pokutové území, po sérii přihrávek přišel centr do malého vápna, který ale domácí obrana odvrátila do bezpečí. Na druhé straně se ke střele dostal Štěpán a svou bombou málem zvedl potřetí promrzlé diváky ze sedadel. A když ani Ordoš nedokázal dobrou přihrávku usměrnit za záda brankáře Kučery odpískal hlavní sudí Adámek konec zápasu.