Rezerva Dynama hostila v domácí premiéře třetí ligy v jihočeském derby FC Písek. Přes tři stovky diváků vidělo kvalitní partii, v níž hrála prim zkušenost. Černobílí i přes porážku 0:2 herně nezklamali a naznačili, že v ČFL mohou důstojně obstát.

Budějovičtí mladíci chodí pravidelně sbírat zkušenosti do třetiligového Písku a vzájemná spolupráce pokračovala i v letní přestávce. K Otavě odešli na hostování Němeček s Maškem, kteří už tam působili uplynulé jaro, dále Malý a v týdnu i Hendrych.

Trenér Žmolík mohl nasadit do derby hned půltucet pendlů. Rekordní počet za jeho účinkování u B-týmu. Brankáře Luksche, obránce Čoudka a Vaise, záložníky Krcha, Švece a v útoku Matouška.

Na první trefu se čekalo jen pět minut. Vytažená domácí obrana nezachytila přihrávku na unikajícího Marka Kalouska, jehož nezastavil ani vybíhající brankář Luksch a Písek šel do vedení.

Černobílí pak uzamkli soupeře na jeho polovinu, ale z převahy nic nevytěžili. Velkou možnost měli na kopačkách Polanský či Matoušek, ale jednička Písku Satrapa vždy skvěle reagoval. Na konci poločasu mohl skórovat exbudějovický Němeček, ale dorážel mimo tyče.

Dynamo stáhlo o pauze ze hry pendly Matouška, Švece a Vaise, kvůli nedělním utkání A-týmu se Spartou měli odehrát jen poločas. Jenže než se domácí pořádně rozkoukali, uštědřili jim zkušení hosté druhou ránu. Náběh Koreše do šestnáctky obránci nezachytili včas a dorážející Ondřej Bicenc pojistil náskok Písku druhým gólem.

Domácí se snažili o korekci stavu, blízko k ní měl Krch, jehož pokus skončil na tyči, neuspěli ani Bastl s Práškem. Písečtí mohli definitivně rozhodnout čerstvým Hendrychem, avšak Luksch svůj tým podržel. Poslední možnost si Dynamo vypracovalo v 86. minutě. Po faulu na Bastla získalo výhodu penalty, ale s nepovedeným Bečvářovým pokusem si Satrapa hravě poradil.

Dušan Žmolík, trenér Dynama B: „Zápas jsme si po dvou chybách, které jsme soupeři darovali, prohráli sami. První to byla souhra několika chyb za sebou a druhý padl po špatně vyřešené situaci u naší střídačky a nedůrazu před naší brankou. Písek vedl 2:0, má zkušený tým a vedení si pohlídal. Penaltou jsme ještě mohli zdramatizovat závěr. Naše optická převaha až na nastřelenou tyč k šancím nevedla. To spíš v první půli měli obrovské tutovky Polanský s Matouškem. Herně jsme nepropadli. Musíme si dát pozor na chyby, ve třetí lize se na rozdíl od divize neomylně trestají.“