Nečekaně gólově bohatý byl duel Pardubic s Dynamem. Souboje těchto dvou týmů zpravidla končí hubenými výsledky, tentokrát však Pod Vinicí padlo sedm branek! Domácí rychle vedli, pak ale Hašek s Peškem výsledek otočili. Nicméně pak Východočeši odskočili do vedení 4:2. V závěru v přesilovce snížil Táborský a Mashike sahal po vyrovnání, ale trefil jen tyč. Jihočeši tak prohráli 3:4.

Trenér Horejš opět vyslal od začátku do zápasu stejnou základní jedenáctku, do té pardubické se vrátili po karetním trestu Černý s Proskem. Jihočeši nezačali vůbec dobře a v zadních řadách působili nejistě. Řezníčkův centr ještě Kladrubský odklidil na roh, ale záhy poslal nepřesnou malou domů Havel a Petráň upaloval sám na Staňka. Českobudějovický brankář ale předvedl skvělý zákrok a Černý z dorážky přestřelil. V 9. minutě už vedoucí gól perníkářů neodvrátilo nic. Na rohový kop si naskočil Adam Fousek a hlavou nedal Staňkovi šanci.

Odpověď černobílých byla poměrně rychlá. V 17. minutě si Mashike přiťukl míč s Javorkem, ten krásným pasem za obranu našel rozběhnutého Filipa Haška, jenž si obhodil brankáře a dorazil míč do sítě. Pak se Východočeši opět chopili taktovky utkání, ale kromě další hlavičky Fouska nebezpeční nebyli. Naopak hosté po půlhodině vymysleli další gólovou akci. Elvis Mashike přihrávkou do kapsy našel ve vápně nekrytého Jakuba Peška, který do protipohybu brankáře Knoblocha dostal Dynamo do vedení. To však vydrželo jen dvě minuty. Černobílí nebyli dostatečně důrazní před vlastní šestnáctkou, Tomáš Čelůstka dostal čas k centru, který si ale do vlastní branky nešťastně srazil Lukáš Havel. Když pak Mashike hlavičkoval po rohu jen do náruče brankáře Knoblocha, padlo v prvním poločasu stejně branek jako za posledních pět vzájemných zápasů těchto celků.

Začátek druhého dějství byl hodně ospalý, ani jeden z týmů se nedokázal dostat do šance či výraznějšího tlaku. Jenže v 56. minutě Nitrianský na pravé straně uklouzl při bránění, Fousek přesnou zpětnou přihrávkou našel Jana Řezníčka, který umístěnou střelou levačkou pokořil Staňka. Hosté vzhledem k nepříznivému stavu otevřeli hru a snažili se opět srovnat krok. Po několika standardních situacích to nevypadalo špatně, do zakončení se dostal Švantner, ale jeho hlavička byla slabá a do středu branky.

Riskantní hra pochopitelně přinášela okénka v českobudějovické obraně a domácí jednoho z nich využili v 71. minutě. Jeřábek uvolnil na pravé straně Mužíka, jeho střelu Staněk jen vyrazil před sebe a dorážející Roman Kašiar už měl snadnou práci. Vše vypadalo, že už se utkání v klidu dohraje, ale v 86. minutě byl vyloučen domácí Látala a Dynamu svitla naděje. Mashikeho gól kvůli ofsajdu neplatil, Kladrubský hlavičkoval z dobré pozice do středu branky, ale po Haškově prostrčení snížil Ivo Táborský. V nastaveném času mohl vyrovnat Elvis Mashike, ale hlavou trefil jen tyč. Dynamo tak prohrálo v Pardubicích 3:4. V neděli čeká černobílé poslední domácí zápas s Třincem.

Jiří Krejčí (trenér Pardubic): "Měli jsme dobrý začátek prvního poločasu, byli jsme silní na míči. Dva inkasované góly s námi udělaly své, ale naštěstí jsme do poločasu vyrovnali. Na startu druhé půle byli víc na míč hosté, ale nám se podařilo skórovat, což nás uklidnilo. Těší nás vítězství se silným soupeřem. Kluky můžu pochválit za 80 minut, ale poslední desetiminutovka mě pěkně nazdvihla.

David Horejš (trenér Dynama): "Příchozí diváci museli být spokojeni, padlo sedm branek. Do zápasu jsme špatně vstoupili a domácí šli zaslouženě do vedení. Nám se pak povedlo utkání otočit, ale celkově jsme dělali hrozné chyby směrem dozadu. Prohrávali jsme osobní souboje, v tom nás domácí předčili. Dát venku tři góly a nevést si ani bod, to je ostuda. Domácí šli víc za vítězstvím a byli o ten gól lepší."