Po úvodní prohře v německém Regensburgu českobudějovické Dynamo v přípravě poprvé zvítězilo. Na Složišti černobílí přehráli třetiligový Loko Vltavín, když se o branky postarali Čermák, Táborský a Vaněk. Další přátelský duel odehrají Jihočeši následující sobotu v Jihlavě.

Trenér David Horejš nasadil do utkání sestavu, která byla velmi podobná té, co na podzim sbírala body ve FNL. Silná jedenáctka hned od úvodu zamkla soupeře na jeho polovině, Kalodovu střelu vyrazil brankář Pávek. O pár minut později to byl opět uzdravený Richard Kalod, který po Klesově pasu mohl skórovat, ale ve vyložené pozici mířil mimo. Tlak Dynama sílil, Kadulovu ránu však zlikvidoval skvělý Pávek, který si poradil i s dalším pokusem Kaloda, jenž tentokrát mířil po Peškově centru na zadní tyč.

Po půlhodině souvislé převahy se Jihočeši dočkali vedoucí branky. Rychlý brejk Dynama zakončil přesnou střelou Adrián Čermák a svým druhým gólem v přípravě otevřel střeleckou listinu zápasu. Do poločasu se k němu mohl připojit i Funda, ale proti jeho ráně levačkou zasáhl opět skvělý brankář Pávek. Co se nepovedlo Fundovi dokázal krátce před přestávkou Ivo Táborský. Po dalším přečíslení mu Jakub Pešek připravil míč před prázdnou branku a Táborský nepohrdl.

Dynamo před druhým poločasem protočilo sestavu, do hry se na pozici pravého beka dostal univerzál Kladrubský. Samotné tempo hry ve druhém dějství trošku opadlo stejně jako českobudějovická dominance. Hrálo se převážně ve středu pole, Vltavín moc neškodil. Hosté si vytvořili za zápas prakticky jen jednu nebezpečnou situaci, Kalaš pálil až v 86. minutě z hranice vápna těsně nad.

Ještě před tím mohl skórovat Wermke či Čavoš, proti domácím střelcům se však v obou případech vytáhl brankář Vltavínu. I Pávek však byl krátký na poslední gólovou akci zápasu. V 87. minutě Wermke přesným míčem našel volného Filipa Vaňka, který do prázdné branky pečetil konečnou výhru Dynama na 3:0.