Dynamo mělo v jihočeském derby na hřišti Táborska navrch, spálilo celou řadu šancí a nakonec s krajským rivalem remizovalo 1:1. Do vedení se dostali domácí díky Christianu Frýdkovi, na konečných 1:1 vyrovnal pět minut před koncem David Ledecký.

Českobudějovičtí trenéři nasadili do utkání očekávanou sestavu, oproti poslednímu utkání s Vítkovicemi neudělali žádnou změnu. Domácí trenéři se museli obejít bez zraněného Proška a Poučka zapůjčeného z Dynama. Černobílí začali zápas aktivněji. Ve třetí minutě po krásném signálu skončil Mršičův střílený centr rohovým kopem. Po něm se do obrovské šance propracoval Kovaľ, ale sám před Tomou selhal a branku minul. Další možnost přišla o necelých deset minut později. Kladrubského centr se snesl přesně na hlavu Mršiče, který ale zblízka minul. Neuspěl ani Ledecký po přihrávce Kovaľa.

Radovat se mohli z první šance i domácí, ale Musiol po brejku pálil zhruba o metr vedle. Jinak ale Horejšův celek nadále diktoval tempo hry. Gól však stále nepřicházel, a tak se před pauzou začalo osmělovat i Táborsko. Po průniku zprava pálil Pfeifer, brankář Křížek předvedl rychlý skok ke své levé tyči. V mírně napjaté atmosféře na hřišti i v hledišti pohrdl slušnou možností i Ledecký, brankář Toma mu však dobře zmenšil střelecký úhel. Českobudějovický forvard neskóroval ani po rychlé akci, Mršičův ostrý pas byl pro Ledeckého o kousek příliš dlouhý. Byť šancí nabídl požehnaně, tak první poločas branku nenabídl.

Po změně stran začali opět aktivněji českobudějovičtí fotbalisté, ale i kvůli řadě nepřesností zápas ztratil tempo. Vše mohla změnit 57. minuta hned v dvojitém balíčku. Nejprve po zaváhání hostující obrany upaloval k brance Nerad, předložil jasný gól Pfeiferovi, který ale sám před prázdnou brankou nepochopitelně zaváhal. Prakticky hned z protiútoku nacentroval do vápna Grajciar a Ledecký nastřelil hlavou tyč. Českobudějovický hrotový útočník neobul na Kvapilově ulici gólové kopačky, neuspěl ani po dalším centru Kladrubského.

Vedoucí gól však i přes velké množství šancí hostů vstřelili ševci. V 66. minutě nacentroval Březina do vápna, balon proskákal k Christianu Frýdkovi, jenž přehodil Křížka. Domácí ožili a rázem jich bylo plné hřiště. Dynamo vypadlo z role a dlouho se chystalo na závěrečný nápor. Vyrovnání mohla přinést penalta, ta se ale po domácí ruce ve vápně nepískala. Hosté se dočkali pět minut před koncem, kdy Kladrubského centru lízl mimo dosah Tomy útočník David Ledecký. Horejšův tým mohl i vyhrát, ale Wermke v závěru trefil jen spojnici. Emotivní závěr už změnu skóre nepřinesl, oba celky se rozešly smírně.

Kamil Tobiáš (trenér Táborska): „Bylo to pro nás hrozně těžké utkání. Budějovice potvrdily, že jsou právem první v tabulce a jsou ohromně silné směrem dopředu. V úvodu poločasů měl soupeře převahu a šance, ale i my jsme měli pasáže, kdy jsme byli lepším celkem. Dostali jsme se poprvé v sezoně do vedení, ale soupeři se podařilo vyrovnat krátce před koncem. Pro nás jde o získaný bod.“

David Horejš (trenér Dynama): „Mrzí nás ztráta dvou bodů. Na hřišti jsme dominovali, měli řadu šancí, ale fotbal se hraje na góly. Do desáté minuty jsme měli dvě tutovky, minimálně jednu z nich jsme měli proměnit. Zápas by pak byl úplně jiný. Táborsko bojovalo a nakonec vstřelilo šťastný gól. Vrhli jsme všechny síly do útoku a zaslouženě jsme vyrovnali. Ještě jsme nastřelili břevno a mrzí nás, že jsme nedotáhli zápas do vítězného konce. Chybělo nám při zakončení mnohdy i štěstí, ale podobné situace musíme dotáhnout do vítězného konce. Bod musíme nakonec brát.“