Už na sedmé místo se posunul starší dorost Dynama po utkání ve Zlíně. Mladí Jihočeši dokázali urvat tři body, když o hubeném vítězství rozhodl po čtvrt hodině hry střelec Martin Šplíchal. Díky předehrávce proti Jihlavě mají teď starší dorostenci o víkendu volno.

Naprosto vyrovnaná první půle dopadla lépe pro hosty z jihu Čech. Sice musel trenér Dynama už v úvodu střídat, kdy Marek Kalousek odešel ze hřiště zřejmě se zlomeným nosem. Nahradil ho Jakub Matoušek. Místy byli svěřenci Pavola Švantnera nebezpečnější a dokázali toho využít v patnácté minutě. Po rohovém kopu se ve vápně nejlépe zorientoval Martin Šplíchal a trefil pro Dynamo nakonec vítěznou branku – 0:1. Navýšit vedení Jihočechů mohl střídající Matoušek, jenže šanci neproměnil. Spornou situaci vyřešil sudí bez následků, atak na Tomka ve vápně nepotrestal.

Ve druhém poločase si Jihočeši šli pro tři body, přizpůsobili tomu i hru. Více se uzavřeli na své polovině a soupeře k ničemu nepouštěli. Postupem času však tlak sílil a budějovičtí mladíci si po závěrečném hvizdu mohli zhluboka oddechnout, že ze Zlína vezou plný počet bodů.

Pavol Švantner (trenér): "Důležité utkání o šest bodů jsme zvládli výtečně jak po fotbalové tak i taktické stránce. Vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli v první půli fotbalovější a po rohovém kopu zásluhou Martina Šplíchala vedli 1:0. Mohli jsme přidat i druhou branku po šancích Matouška a opět Šplíchala. Druhý poločas byl spíš urputný boj, kde soupeř vsadil na důraz a nakopávané míče a my hrozili z brejků. S tím si kluci skvěle poradili a zasloužené vyhráli. Celý tým v čele s Lukschem, Tomkem, Jášou zaslouží pochvalu, že tak těžké utkání venku zvládli a přivezli jsme velice důležité tři body. Teď nás čeká série posledních tří utkání se špičkou dorostenecké ligy (Olomouc, Ostrava a Plzeň) a to budou hodně těžká utkání, která nás prověří po všech stránkách."