K počáteční prověrce letní přípravy zajížděla třetiligová rezerva Dynama v sobotu do Příbrami. Soupeř z F:NL, který je oproti budějovickým mladíkům s přípravou o velký kus dál, potvrdil roli favorita a zvítězil zásluhou třígólového náskoku z první půle 4:2.

Předloni prvoligová Příbram skládá dohromady nové mužstvo. Předchozí čtyři přípravná utkání prohrála, teprve až s béčkem Dynama si spravila chuť a poznala radost z vítezství. Do kabin se šlo za stavu 3:0 pro Středočechy.

Budějovičtí tahali u Litavky v první půli za kratší konec. Příbram měla hru pevně ve svých rukou a zajistila si rozhodující náskok. „První poločas byl z naší strany nefotbalový, dopředu jsme měli pouze dva světlé momenty, jinak jsme na hřišti naběhali spousty kilometrů bez míče. Kluci se snažili, ale vlivem špatné organizace nás soupeř velice snadno přehrával. Myslím, že poločasový výsledek je pro nás milosrdný,“ uvedl k průběhu prvního dějství kouč Dušan Žmolík.

O přestávce sáhli oba trenéři k početnému střídání, na obou stranách vyběhlo pět čerstvých hráčů. Lépe si vedlo Dynamo, poměr sil se vyrovnal. „Druhý poločas byl z naší strany daleko lepší, získávali jsme míče, hráli přesněji, srovnali jsme se soupeřem krok po herní stránce a začali jsme se dostávat do nebezpečných situací. Dvě jsme dokázali proměnit,“ zmínil Žmolík výrazné zlepšení, které vedlo ke korekci nepříznivého stavu.

Na příští sobotu si budějovický B-tým pozval na Složiště divizního staronováčka Slavoj Č. Krumlov.


Ohlasy trenérů

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Neočekával jsem z naší strany, po třech týdnech volna a dvou trénincích, fotbalovou parádu. Jsem rád, že jsme tento zápas odehráli, jsem rád i za taktické problémy, se kterými jsme se potýkali. Co víc bych si mohl přát z prvního zápasu, než odhalení našich nedostatků. Kluci na videu najdou okamžiky, na kterých si můžeme společně ukázat způsoby, jakými se dají řešit, aby příště byli v těchto situacích úspěšní.“