Konečně to klaplo. B-tým po nepříznivé sérii šesti zápasů bez vítězství zabralo a odlepilo se ode dna České fotbalové ligy. Svěřenci kouče Dušana Žmolíka na Složišti porazili 2:0 Slavii Karlovy Vary. O góly se postarali Sebastien Böhm a Matej Mršić.

Poprvé od 4. září a zápasu se Sokolovem. Dynamo ve 12. kole České fotbalové ligy na svém domácím pažitu zabralo a po sérii šesti zápasů bez plného bodového zisku zvítězilo. Do areálu na Složiště přijela Slavia Karlovy Vary, které patřilo před zápasem s Jihočechy osmé místo. Naopak domácím patřilo dno tabulky.

To už ale naštěstí pro ně neplatí. Dynamo se odrazilo od posledního místa třetí nejvyšší české soutěže po vítězství 2:0. To mohli domácí fotbalisté nastartovat už v 5. minutě utkání, samostatný únik ale brankou neskončil. O tu úvodní se nakonec postaral až ve 31. minutě Sebastien Böhm, který se postavil k přímému kopu a přes zeď ho zakroutil do branky. Do kabin odcházelo Dynamo spokojenější, i když to mohlo být ještě lepší. To by ale akci ke konci poločasu nesměla skončit těsně vedle branky.

Klid na kopačky přidal domácím fotbalistům až v 67. minutě Matej Mršić, který po vzoru Böhma, ten balon tentokrát pouze přebíhal, proměnil další přímý kop v gól. Dynamo nakonec vedení o dvě branky dokázalo udržet. Připsalo si tak své třetí vítězství v letošní sezoně!

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Zápas jsme zvládli výsledkově a vzhledem k situaci, ve které se nacházíme, jsme ho zvládli i herně. Pocitově z pohledu z lavičky se mi zdálo, že začátek druhého poločasu byl z naší strany slabší částí zápasu. Bylo tam méně pohybu, který byl způsobený dle mého názoru příznivým výsledkem z prvního poločasu a vědomím toho, jak moc je pro nás tenhle výsledek důležitý udržet. A možná nám to svázalo nohy. Podařilo se nám vstřelit druhy gól, který jsme mohli vstřelit drive, a najednou se náš projev změnil a byl podobny tomu z prvního poločasu a zápas jsme zase dohráli fotbalem, ve kterém byl pohyb, slušné kombinace a šance.“

„Jsem rád, že se nám podařilo nedostat branku a je potřeba každého jednotlivce v defenzivě vyzdvihnout, protože nikdo za cely zapas nedal soupeři příležitost nějakým podceněním situace, aby nám mohl vstřelit jednoduchý gól. Tak, jak to bylo v minulých zápasech. Směrem dopředu se projevila sehranost týmu a je jen škoda, že se nám některé slibné akce nepodařilo proměnit, protože jich znovu nebylo málo.“