Úvodní zápas jarní fáze ročníku zvládlo budějovické Dynamo na výbornou. V pražském Ďolíčku uštědřilo východočeským Pardubicím vůbec první porážku v sezoně, když si po výhře 2:0 odvezlo na jih Čech všechny tři body. Vítěznou branku vstřelil z penalty Benjamin Čolić, ve druhé půli se trefila nová posila Marko Alvir. Už ve středu hraje Dynamo s Příbramí.

Na hrotu útoku se objevila nová posila Marko Alvir, v obraně naskočil Pavel Novák. Úvod zápasu byl z obou stran značně nepřesný, kratší zimní přestávka se na týmech projevila. Střelecky aktivnější byli nejprve Pardubičtí. Střelou ze střední vzdálenosti vyzkoušel pozornost Jaroslava Drobného útočník Pavel Černý, technickou ranou neuspěl ani Hlavatý.

Druhá polovina prvního poločasu patřila budějovickému týmu. Necelých deset minut před koncem půle se do vápna dostal Alvir a jeho povedený pokus k tyči vyrazil Boháč mimo tři tyče. Ve 38. minutě došlo ve vápně k souboji mezi Pavlem Novákem a Michalem Surzynem a hlavní sudí Klíma po asistenci videorozhodčího nařídil penaltu. Exekuce se ujal Benjamin Čolić a i podruhé v sezoně byl úspěšný – 0:1.

Ve druhé půli se na hřiště dostal nejlepší střelec domácího týmu David Huf, který se krátce po svém pobytu na trávníku dostal do zajímavé pozice, ale na pozorného Drobného si nepřišel. O chvíli později se Marko Alvir dostal za obránce a našel Petra Javorka, který dostal míč do brány. Sudí ale po konzultaci s VARem branku odvolal kvůli útočnému faulu Alvira.

Štěstí stálo při Dynamu necelých deset minut před koncem. Za vápnem vypálil Michal Surzyn a jeho pokus skončil na tyči. Tři minuty před koncem přišlo rozuzlení. Javorek našel za obranou volného Marka Alvira, který si počínal zkušeně a pokořil Boháče – 0:2. Dynamo si tak na úvod jarní fáze sezony připsalo tři body.


Ohlasy trenérů

Jaroslav Novotný: "Myslím si, že jsme neodehráli špatné utkání. Podali jsme bojovný výkon, měli jsme smůlu, že jsme nedokázali skórovat. V prvním poločase jsme byli lepší, ale nic nám to nepřineslo. Ve druhém poločase jsme změnili rozestavení a chtěli být aktivnější. Poměrně se nám to dařilo a v závěru zápasu jsme opravdu tlačili, ale neproměnili jsme naše příležitosti."

David Horejš (trenér Dynama): "Jsem moc rád, že se nám vstup do jarní fáze sezony povedl. Podařilo se nám vyhrát s velice silným soupeřem, jestli se nepletu, tak jsme první tým, co je v Ďolíčku porazil. Musím kluky pochválit, protože jsme se na soupeře dobře připravili a hráči dodržovali to, co jsme si řekli. Hráli jsme velmi dobře, kromě dvou branek jsme si připravili i další šance. Tři body jsou pro nás strašně důležité. Ještě větší platnost pro nás budou mít, když je ve středu potvrdíme s Příbramí."