Starší dorostenci sbírají body dál. K 7 bodům z minulých třech zápasů si teď mohou připočítat další 3. Ve venkovním zápase na hřišti daleké Opavy se jim totiž podařilo vyhrát 2:1. Góly dali Patrik Švantner a Jan Hála.

Dynamo vstupovalo do zápasu s lehkou výhodou 17. pozice v tabulce, jejich soupeř Opava totiž obsazoval příčku 21.

Začátek zápasu byl mezi oběma celky vyrovnaný. Obrana Opavy ale začala chybovat a jedna z jejich nepozorností se jim stala osudnou. V 10. minutě skrz opavské obránce prošel Patrik Švantner a zajistil tak Dynamu první gól. První branka budějovické dorostence nakopla, a po zbytek prvního poločasu určovali tempo hry. Dynamo mělo lepší držení míče a i přes ne zrovna ideální hřiště se snažilo o dobré kombinace. Před koncem byl v nadějné situaci Kadlec, který ve vápně hlavičkoval, ale míč šel těsně nad bránu.

Druhý poločas se začala vedení ujímat Opava, kdy začala hrát více ofenzivně, ale Dynamo se jejímu tempu dokázalo přizpůsobit a branku si dát nenechalo. Od poloviny druhého poločasu ale hosté začali především bránit, drželi se na vlastní půlce a spoléhali na zakládání rychlých protiútoků. V 84. minutě se Opavě podařilo vstřelit branku. Srovnání stavu zápasu oba týmy povzbudilo k ještě aktivnější hře a do konce druhého poločasu se jak Opava tak i Budějovice snažily, aby to byly právě oni, kdo nakonec zvítězí. Nakonec se v 89. minutě povedlo Janu Hálovi obejít opavského obránce a zacentrovat k bráně. Tam jeho centr srazil domácí hráč do vlastní brány.

Dynamo tak zvítězilo v dalším venkovním zápase 2:1 nad Opavou. A již po čtvrté v řadě úspěšně získává další body.

Následující zápas odehrají starší dorostenci doma- v sobotu 1.11. od 11:00 na Složišti proti Meteoru.