Fotbalisté divizních Strakonic si připsali první jarní bodový zisk, když na domácím hřišti remízovali s juniorkou Bohemins 1905 1:1. Za farmářský celek nastoupili mimo jiné Petrán a Hudson, jedinou branku vstřelil také z A-týmu zapůjčený Marek Hovorka.

V domácím mužstvu nastoupil do útoku Hudson a dorostenec Vaněk. Na lavičce byl sedmnáctiletý Lukáš Coufal a do branky šel po dlouhé době Rjík. Do zápasu nenastoupili zranění Leština a Repa. Za rezervu Bohemians nastoupil do obrany Ptáček a do útoku Vyhnal. Oba hráli na podzim v Sezimově Ústí (nyní FC MAS Táborsko) a v záloze nadějný Nikolas Šumský.

Zajímavostí utkání bylo, že nastoupili dva Reinové, oba ve druhém poločase. Za domácí nastoupil Filip v 68. minutě za hosty Jan v 78. minutě. Ve třech předchozích utkáních nedaly Strakonice ani branku a až ve čtvrtém zápase se jim to konečně podařilo Markem Hovorkou. Jenže také hosté se prosadili Davidem Žáčkem a zápas tak skončil remízou 1:1.

Domácí fotbalisté začali aktivně a hned v úvodu tvrdě pálil Sajtl, ale gólman míč vyrazil. Poté se hra vyrovnala. Ve 22. minutě bylo ukončeno čekání Strakonic na první jarní branku. Na centr od brankové čáry, který kopal Sajtl, si naběhl Hovorka, zpracoval si míč v šestnáctce a gólman byl bez šance – 1:0. Zanedlouho však bylo vyrovnáno. Z pětatřiceti metrů se krásně trefil z přímého kopu Žáček – míč si to namířil přesně do šibenice. Po zbytku utkání se bojovalo především mezi šestnáctkami. O osudu utkání mohl deset minut před koncem rozhodnout Hudson, ale nechal vyniknout jen brankáře hostů.

Zdeněk Procházka (trenér Strakonic): "Bylo to utkání dobré úrovně, bojovné, důrazné, ve většině zápasu se hrálo nahoru dolů, takže to bylo fyzicky pro hráče velmi náročné. Z úvodního náporu jsme šli zaslouženě do vedení chytrou brankou Hovorky. Po deseti minutách soupeř vyrovnal střelou z přímého kopu z 35 metrů, kterou Rojík dle mého názoru podcenil. Ve druhém poločase jsme měli tlak, mužstvo chtělo vyhrát, ve vápně bylo několik velmi dobrých situací ke vstřelení branky, ale chyběl nám důraz v zakončení nebo jsme stříleli přímo na brankáře a dali mu šanci vyniknout. A pokud neproměníme ani šanci, kterou měl po krásné kombinaci v závěru utkání Hudson, tak zkrátka vyhrát nelze. Máme bod, ale vzhledem k průběhu utkání a výkonu obou týmů jsme dnes dva ztratili."