Poslední zápas podzimní části sezony vyšel fotbalistům Strakonic na výbornou. V jihočeském derby porazili na domácím hřišti Písek s přehledem 2:0. O branky farmy Dynama se postarali hráči A-týmu Jakub Řezníček a František Němec.

Fotbalisté strakonické farmy Dynama o své výhře nad Pískem rozhodli již v prvním poločase. Aktivněji sice začal Písek, v 10. minutě ale Štochl pálil jen mimo a o chvilku později se zastřeloval i Zušťák. Další minuty ale již patřily domácímu celku. Ve 32. minutě byl blízko ke gólu Čadek, dobře ale zasáhl hostující brankář Krček. Pak ještě jednou zahrozili hosté, brejk dvojice Valenta - Zušťák ale skončil pouze rohovým kopem.

V závěru poločasu se ale již měnilo skóre, a to hned dvakrát. Ve 38. minutě Hudson vysunul Linharta, jehož centr našel volného Františka Němce, který výstavní střelou poslal Strakonice do vedení - 1:0. Ještě před koncem poločasu se skóre měnilo podruhé. Hudsonovu nepřesnou přihrávku mířící na Jakuba Řezníčka tečoval Pivoňka tak nešťastně, že překvapil vlastního brankáře Krčka. Ten navíc při pokusu o zákrok podklouzl a nedokázal tak zabránit míči doputovat do opuštěné brány - 2:0.

Také druhý poločas přinesl zajímavý fotbal. Zvýšit na rozdíl tří branek mohl Němec, ale svou individuální akci zakončil střelou vedle. Následně měli šance i hosté, jenže Štochl po samostatném úniku vůbec nevystřelil a centr Šlehofera zase nedokázal nikdo za Rojíka usměrnit. Také v závěrečné čtvrthodině bylo k vidění několik náznaků šancí, skóre se ale nezměnilo a tak utkání skončilo výhrou Strakonic 2:0.

Jiří Lerch (trenér Strakonic): "I když je Písek poslední, nechtěli jsme ho podcenit. Má zkušené hráče, což se potvrdilo. Začátek nám ale nevyšel, řekli jsme si, že budeme hrát nátlakově, ale kluci to neplnili. Od dvacáté minuty se to trošičku zlepšilo a vstřelili jsme dva góly. Ve druhé půli jsme v tom chtěli pokračovat, ale bohužel přišlo nějaké sebeuspokojení. Byla tam fáze, kdy nás Písek začal přehrávat a vytvořil si dvě jasné gólové příležitosti. Pro nás to bylo štěstí, že je neproměnil. V závěru jsme to už zvládli, ale zbytečně jsme to dramatizovali."