Tým Dynama České Budějovice si v přípravě na jarní část sezony připsal další nepříjemnou porážku, když nestačil na rakouský Salzburg, kterému podlehl vysoko 1:4. Jedinou branku Jihočechů zaznamenal na vyhřívané přírodní trávě v Taxhamu stoper Roman Lengyel.

Trenér František Cipro měl v zápase v Salzburgu k dispozici všechny své hráče a základní sestava se hodně podobala té, ve které pravděpodobně Jihočeši vstoupí do jarních ligových bojů. Kvůli počasí se utkání na poslední chvíli přesunulo do Taxhamu, kde Jihočeši již dvakrát hráli v minulých letech. K remíze 3:3 a porážce 1:3 přidali v sobotu vysokou porážku 1:4.

Ta se začala rodit velmi rychle po začátku utkání. Hned v 5. minutě totiž Soriano našel perfektním pasem Gonzala Zarateho, který otevřel skóre zápasu. Za necelé tři minuty to bylo dokonce již 2:0 pro Salzburg, když se po ose Soriano - Leonardo dostal balon až k Jacobu Jantscherovi, který sám před Křížkem pohodlně zvýšil na rozdíl dvou branek.

V dalších minutách domácí hráči jasně dominovali a zaskočení Jihočeši se jen velmi obtížně dostávali do slibných pozic, které by mohly přinést kontaktní branku. Až v 17. minutě se do zakončení dostali Rýdel a následně i Machovec, jejich střelecké pokusy ale před brankářem Walkem zblokovali obránci. Po půl hodině hry se ke střele z dvaceti metrů odhodlal Řezníček, jeho pokus byl ale snažený pouze na rohový kop. Třetí gól pak měl v samém závěru na kopačce opět Jantscher, v dobré střelecké pozici ale i on nastřelil pouze hráče před sebou.

Do druhého poločasu především domácí prostřídali, přesto byli stále aktivnější. Nic na tom nezměnil ani střelecký pokus Řezníčka ze 48. minuty, který mířil mimo. Následně zakončoval i Ondrášek, proti němu ale dobře zakročil střídající gólman Gustafsson. O deset minut později byl opět v šanci aktivní Jantscher, po pasu Soriana ale mířil nad bránu. O chvíli později se ale skóre přeci jen změnilo. Křížkovi se nepovedl odkop, k míči se dostal Stefan Maierhofer a pohodlně zvýšil již na 3:0 pro Red Bull.

Jihočechům se nedařilo a naopak domácí hráči excelovali. V 67. minutě to bylo již o čtyři góly, když si na přední tyč na rohový kop Jantschera naběhl Franz Schiemer a hlavou bez problémů překonal gólmana Křížka počtvrté. Reputaci si budějovický gólman alespoň částečně napravil v 70. minutě, kdy zneškodnil gólovou střelu Christiana. Jihočechům se podařilo snížit až patnáct minut před koncem utkání, kdy si na rohový kop z levé strany naběhl Roman Lengyel, jehož přesná hlavička skončila až v síti - 4:1. Závěr zápasu se ale dohrával opět v režii domácího celku a utkání skončilo přesvědčivou výhrou Red Bullu.