Dynamo pokračuje v dobrých výkonech a po Bohemians a Olomouci porazilo i Karvinou! Ve 14. kole Fortuna ligy vedli Jihočeši od dvacáté minuty, kdy se trefil Lukáš Havel. Budějovický stoper přidal ještě jednu branku a ve druhé půli ještě přidal třetí branku Ivan Schranz. Ve středu přivítají černobílí v MOL Cupu Spartu.

Vítězná sestava z Olomouce doznala jenom jednu změnu, po karetním trestu nahradil Petr Javorek ve středu zálohy Patrika Čavoše. První poločas přinesl dva klíčové momenty a u obou z nich byl stoper Dynama Lukáš Havel. Po opatrném začátku z obou stran se před brankáře Hrdličku dostal osamocený Patrik Brandner a při vzájemném souboji karvinský brankář fauloval. Nařízený pokutový kop si postavil Lukáš Havel a poslal gólmana ke druhé tyči – 1:0.

Po dalších šesti minutách se domácí radovali znovu. Rohový kop Mršiče vrátil do ohně Ivan Schranz a brankář soupeře byl rázem mimo tři tyče. Toho využil stoper Havel a doklepl míč hlavou do odkryté sítě – 2:0. Hostům se ani trochu nevedlo a navíc je sužovala zranění. Ze hry museli odstoupit Dreksa i Kouřil, se zavázanou hlavou pokračoval Ndefe. Největší šanci měli svěřenci Františka Straky těsně před koncem půle, kdy však Lingr z dobré pozice vysoko přestřelil.

Další komplikace přišla pro hosty po pěti minutách druhého poločasu. Ndefe nemohl pokračovat ve hře, takže Karvinští měli rázem dostřídáno. Pár chvil poté už Jihočeši vezli třetí branku do sítě Slezanů. Rychlý brejk rozběhl Brandner, ale k míči se dostal Ivan Schranz a utaženou střelou levačkou nedal Hrdličkovi šanci – 3:0.

V šedesáté minutě skončilo utkání pro Martina Bukatu, když za faul na Brandnera dostal druhou žlutou kartu a musel jít předčasně pod sprchy. Čtvrtou branku mohl přidat Benjamin Čolič, ale jeho tvrdou střelu dokázal Hrdlička zkrotit. V závěru si připsal první ligové minuty v dresu Dynama Ubong Ekpai. Závěr už si domácí s přehledem pohlídali a brali tak další tři body.

František Straka, trenér MFK Karviná: Brzké střídání narušilo naše plány, které jsme měli. Zažil jsem hodně, ale čtyři zranění hráči a jeden vyloučený, to je už hodně hustý kafe. Dynamo ale vyhrálo naprosto zaslouženě. Bylo důraznější a efektivnější po našich katastrofických chybách. Do reprezentační přestávky jsme měli jednu z nejlepších obran a teď se nám to rozpadlo a máme skoro nejhorší. Vstoupili jsme do utkání dobře. Individuální chyby nás ale srazily. I ta zranění nás hodila zpátky. Pak byla otázka, jestli se vzchopíme. Naše koncovka byla bez finální fáze. To nás trápí. Ba Loua už hrát opravdu nemohl, ani kdyby byl stav zápasu vyrovnaný. S vykloubeným ramenem, to opravdu nejde. Proto jsme dohrávali o devíti.

David Horejš, trenér SK Dynamo ČB: Jsem moc rád, že se nám podařilo zvítězit, že jsme dokázali potvrdit cenné body z Olomouce. Moc si vážíme toho, že jsme vyhráli třikrát po sobě. Je to další povzbuzení do práce. Karviná má dobré mužstvo. Venku to potvrzovala, ale my si šli pro výhru od první minuty. Rozdílové bylo trestání chyb. Povedl se ná vstup do druhého poločasu. Když jsme dali na tři nula, pak už jsme hru kontrolovali. A že jsme nedali víc gólů? Možná to vypadalo tak, že jsme nebyli tolik hladoví, ale nechtěli jsme jančit. Chtěli jsme hru kontrolovat.