Hladkou výhru na cestě za postupem si připsalo českobudějovické Dynamo. Střížkovští Bohemians nekladli příliš velký odpor a Jihočeši po celý průběh utkání kontrolovali vývoj a kromě tří branek měli i další šance. Góly Dynama obstarali Zdeněk Linhart, Petr Benát a Michal Klesa.

Sestavu Dynama značně vytřídila zranění, když k dispozici nebyli Herzán a Martin Hála, alespoň na lavičce byl Richard Kalod. Jihočeši začali aktivněji a celý první poločas měli častěji míč na svých kopačkách. První větší šanci měl v 8. minutě Michal Klesa, ale jeho střelu pod břevno vytáhl na roh exbudějovický gólman Daněk. V 26. minutě stálo při domácím brankáři i štěstí, když Hurka z dorážky trefil pouze břevno.

Brankovou konstrukci trefili hosté znovu ve 34. minutě, když nastřelil tyč po závaru ve vápně stoper Deli. Dynamo se dočkalo ve 40. minutě, kdy si ve vápně počkal na Machovcem centrovaný míč Zdeněk Linhart a zkušeně poslal svůj tým do vedení. To si žlutočerní také odnášeli do kabin.

Po změně stran se začali pomalu osmělovat i Pražané. První vážnější šanci v celém utkání si připsali v 57. minutě, kdy si zpracoval míč David Fikejz a jedovatou střelou prověřil pozornost brankáře Křížka, jenž míč vytáhl na roh. Záhy však znovu úřadovali Jihočeši. Zdeněk Linhart přiťukl míč Petru Benátovi, který přesnou střelou nedal Daňkovi šanci.

Českobudějovický kapitán měl záhy na noze další gól, ale v ideální pozici minul branku. Mrzet ho to však dlouho nemuselo. V 74. minutě totiž vysunul Wermke do gólové pozice Michala Klesu, který si položil brankáře a poslal míč do odkryté branky. Celek Bohemians se v závěru snažil alespoň o korekci skóre, ale Dynamo si výhru pohlídalo. Po třech bodech za výhru 3:0 a zaváhání Táborska v Pardubicích se Jihočeši přiblížili svému soupeři v boji o postup.

Kadula Jindřich (81.)

Luboš Urban (trenér Dynama): "S dnešním zápasem jsme velice spokojeni. Jeli jsme na Bohemians pro tři body a nakonec jsme vyhráli vysoko 3:0. To vysoké vítězství bylo naprosto zasloužené. Dobře jsme vstoupili do utkání, byli jsme aktivní, jenom jsme neproměnili dvě stoprocentní šance. Před odchodem do kabin jsme dali důležitý gól na 0:1 a od té doby jsme to kontrolovali. Ve druhém poločase jsme to pak rozhodli a zcela po zásluze jsme vyhráli. Domácí neměli za celý zápas žádnou šanci a z naší strany to byl po dlouhé době opravdu kompaktní výkon. Nic to ale nemění na tom, že jsme si to museli odpracovat."