Nečekaně vysokou výhru na hřišti Brna potvrdili fotbalisté Dynama nejlepším možným způsobem i na domácím stadionu, kde v závěrečném podzimním utkání porazili střížkovské Bohemians Praha vysoko 3:0. Velmi dobře hrající Jihočechy nastartoval již v 6. minutě hry svou první ligovou brankou Martin Leština. Další branky pak ve druhém poločase přidali Stráský s Meszárošem. Dynamo se díky vysokému vítězství vyhouplo na třinácté místo ligové tabulky!

Ten, kdo do ochozů Střeleckého ostrova nestihl usednout hned od úvodního hvizdu, musel hrubě zalitovat. Jihočeši povzbuzeni vysokou výhrou ze hřiště Brna vlétli na svého soupeře jako velká voda a hned po deseti vteřinách hry pádil po zaváhání obrany z pravé strany osamocený Mezlík, jehož křížnou přízemní ránu musel zneškodnit gólman Belaň. Nastartovaní Jihočeši nepolevili ani v dalších minutách. Ruce nad hlavu zvedali fanoušci v 5. minutě, po rohu Doležala hlavou zakončující Černák ale trefil pouze břevno a dorážející Stráský pak tyč!

To ale nebylo zdaleka všechno. Po velkých šancích Dynama následoval třetí rohový kop v řadě, který poslal Michal Doležal přímo na hlavu Martina Leštiny a ten svým první ligovým gólem v kariéře poslal domácí do vedení - 1:0! Hosté po rychlém gólu sice nerezignovali a tlačili se do útoku, proti výborné budějovické stoperské dvojici Jarabica - Hunal to měli ale velmi těžké. Naopak Jihočeši se rychle dostávali do dalších šancí. V 11. minutě si na dlouhý centr středem hřiště naběhl Riegel, který byl rázem sám před Belaněm. Místo zakončení ale zvolil nepřesnou přihrávku na Stráského, který hostujícího brankáře nepřekonal.

Na konci první čtvrthodinky byly k vidění další šance na obou stranách. Budějovického brankáře Kučeru vystrašil v 16. minutě z dálky střílející Zoubek, trefil ale pouze tyč. Na druhé straně pak po rychlém brejku hledal Doležal přesným pasem Mezlíka, jeho gólovou hlavičku zneškodnil skvěle Belaň. V dalších minutách to byli především hosté, kteří se snažili s výsledkem něco udělat. Jihočeši se soustředili především na dobrou obranu a rychlé brejky. Největší šanci ve zbytku poločasu měli ale Střížkovští - po centru ze strany nedokázal Kučeru propálit Kincl a před poloprázdnou bránou dorážející Jeslínek pak trefil pouze do střely hokejově skákajícího Hunala.

I start do druhého poločasu přinesl velmi zajímavou podívanou. Za zmínku stála především samostatná akce Dittricha, který sice obešel čtyři Jihočechy, Kinclovi ale do gólové šance přihrát nedokázal. O pár minut později zkoušel střížkovský záložník zakončit sám a brankář Kučera měl plné ruce práce, aby jeho ránu vyrazil mimo. Když už se začínalo zdát, že hosté zvedají hlavu, udeřili opět Jihočeši. Doležalův dobrý centr prodloužil Leština na Tomáše Stráského, který nikým neatakován poslal domácí do dvoubrankového vedení!

V poslední dvacetiminutovce se hrál fotbal nahoru - dolu a téměř tři tisícovky diváků se rozhodně nenudily. Do gólových pozic se dostali postupně Mezlík a Wakui a když v 85. minutě neplatila pro údajný ofsajd ani branka Martina Leštiny, zdálo se, že utkání skončí 2:0. Tři minuty před koncem normální hrací doby převzal míč na hranici vápna Ľubomír Meszároš, obešel posledního obránce a následně přesně zamířil mezi nohy gólmana Belaně - 3:0! Závěr zápasu odehrálo Dynamo ve velké euforii a hosté se k ohrožení Kučerovy brány již nedostali.

Stráský Tomáš (73.) 1   1 1 1   1 2 1
Mezlík Pavel (77.)     3 1     1 1 1 66.
Ondrášek Zdeněk (73.)             1
Meszároš Ľubomír (77.) 1   1           1
Žižka Michael (89.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Za výkon a výsledek v dnešním zápase jsem nesmírně šťastný. Za předvedený výkon patří hráčům velký dík. Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a to se nám také povedlo. Hned po výkopu jsme měli šanci a následně jsme zahrávali několik rohů, kdy jsme ten třetí proměnili v gól. Po vstřeleném gólu jsme soupeři nechtěli nechat žádný prostor, ale až moc jsme zalezli. Měli jsme ale prostor na rychlé brejky, které jsme ale nedokázali proměnit. V závěru poločasu měl sice Jirka Jeslínek velkou šanci, tu ale naštěstí neproměnil. Za naší velkou vůli a nasazení jsme si ale dnes tři body zasloužili."

Jaromír Jindráček (trenér Bohemians): "Zápas se mi hodnotí velice těžko, protože jsme zaslouženě prohráli 3:0. Z výkonu hráčů jsem velice zklamaný, nedokázali se o výsledek více poprat. Do zápasu jsme vstoupili s tím, že budeme hrát aktivně a že domácí nepustíme do tlaku. To se nám ale vůbec nepovedlo. Soupeř měl do čtvrté minuty pět rohů a po jednom z nich jsme inkasovali. My jsme pak museli tvořit, jenže jsme hráli strašně komplikovaně, pomalu a bez nápadu. Ve druhém poločase jsme chtěli hrát nakopávané míče na Máru Kincla, který ale vůbec hlavy nevyhrával. Druhý gól byl také po standardní situaci a naší chybě. V závěru zápasu to pak z naší strany byla již křeč a celý zápas je pro mě velké zklamání. Takto se o setrvání v první lize nehraje."