V posledním přípravném testu před začátkem ligové soutěže Dynamo porazilo druholigový Žižkov 3:0, když všechny tři góly vstřelilo v prvním poločase. Postupně se trefili Schranz, Ledecký a Kladrubský, přičemž kapitán černobílých vstřelil svou branku z penalty, kterou sudí nařídil po shlédnutí videa a využil ho na Střeleckém ostrově vůbec poprvé v historii.

Zápas pro Dynamo nezačal dobře, ačkoliv sudí ještě ani nepískli do píšťaly. Filip Havelka se zranil na rozcvičce a na jeho místo musel nastoupit Jiří Kulhánek. Jihočechy to ale nijak nezastavilo a už v první minutě se radovali z vedoucí branky. Ledecký se dostal do vápna, křížnou přihrávkou našel úplně volného Ivana Schranze, který bez problémů uklidil míč do branky – 1:0. Po pěti minutách už to bylo o dvě branky. Na pravé straně ukázal svou rychlost Benjamin Čolič, našel před brankářem Davida Ledeckého a budějovický kanonýr si připsal další přesný zásah – 2:0.

Poté nastala velice kuriózní situace. Po faulu na Ledeckého měli domácí zahrávat přímý kop za vápnem, jenže sudí se po přerušení hry rozběhl k videu a místo toho nařídil penaltu za hru rukou. Té se ujal Jiří Kladrubský a bezpečně proměnil - 3:0. Na konci poločasu musel David Horejš vystřídat autora první branky, protože se zranil a nemohl pokračovat.

Do druhého poločasu udělal domácí kouč čtyři změny, na hřiště se tak dostali Řezáč, Talovierov, Čavoš a Táborský. Ve druhé půli už branky nepadaly, více drželi míč domácí, ale hosté už byli v defenzivě pozornější. Možná největší šanci na čtvrtou branku měl Lukáš Provod. Ivo Táborský dobře vybojoval míč a hledal ho před brankou, ale šikovný levák balon těsně minul.

Třebaže se hrálo přátelské utkání, tak sudí se nebál vytahovat žluté karty a na listinu hříšníků se dostali hráči z obou týmů. Domácí gólman Staněk tolik práce neměl, ještě v první půli vytáhl dělovku Halgoše na břevno a ve druhé dobře vyrazil povedený přímý kop. Nic zásadního už se nestalo, Dynamo tak v generálce porazilo Viktorii Žižkov 3:0.