V posledním přípravném utkání před restartem ligové soutěže Dynamo prohrálo s Viktorií Plzeň 1:4. Jihočeši sice vedli po gólu Mészárose, ale hosté ještě v prvním poločase otočili vývoj skóre. Ve druhém poločasu navíc zvýšili své vedení. Příští středu přivítá černobílý tým Liberec.

Do branky Dynama se postavil Jaroslav Drobný, šanci v základní sestavě dostali Mészáros, Šulc nebo Granečný. Plzeňští přijeli na jih Čech v kompletní sestavě, nechyběla ani jedna z hlavních opor. První větší příležitost zápasu přišla v osmé minutě, kdy dostal pas na zadní tyč Radim Řezník, ale z blízky branku netrefil. Do vedení se dostali černobílí, když Karol Mészáros vystihl rozehrávku soupeře a nadvakrát pokořil Hrušku – 1:0.

Druhá polovina prvních čtyřiceti pěti minut patřila Západočechům, kteří v rozmezí dvou minuty dokázali otočit skóre. O vyrovnání se postaral Jean-David Beauguel, když zužitkoval přesný centr Řezníka – 1:1. Do vedení poslal svěřence Adriána Guľy záložník Jan Kovařík. Ve vápně zůstal úplně sám neměl problém Drobného pokořit – 1:2. V samém závěru poločasu mohl srovnat Pavel Šulc, ale gólman Hruška předvedl na brankové čáře skvělý zákrok.

Srovnat mohl zkraje druhého poločasu i Denis Granečný, jenže místo střely nepřesně přihrál a z nadějné akce nebylo nic. Na druhé straně nevyužil velkou příležitost Kayamba, ale z následného rohového kopu se trefil Jan Kopic a Plzeň poprvé vedla o dvě branky – 1:3.

Po hodině hry se především Plzeň rozhodla k rozsáhlému střídání a na obrazu hry to bylo znát. Čtvrtou branku hostů vstřelil Pavel Bucha, když napálil míč přesně k tyči a nedal Sušakovi žádnou šanci – 1:4. Další příležitosti už přípravné utkání nepřineslo, takže Viktoria si odvezla výhru o tři branky.

David Horejš (trenér Dynama): "Z mého pohledu je zápas s Plzní zklamáním. Myslím, že jsme začali velmi dobře, hráli jsme tak, jak jsme si řekli. Naším cílem bylo hrát náročně, protože na Plzeň se takto hrát musí. Díky dobrému presinku jsme se dostali do vedení a měli jsme další šance. Zápas jsme si ale prohráli sami, protože Plzeň má výborné mužstvo, které dokáže potrestat každou chybu."