Druhý víkendový zápas v rámci Tipsport ligy fotbalistům Dynama České Budějovice nevyšel. V utkání proti Bohemians se Jihočeši neprosadili a naopak třikrát inkasovali a prohráli 0:3.

Do druhého zápasu během dvou dnů postavil trenér František Cipro značně kombinovanou sestavu sestavu. Ani do nepřicestovali zkušení hráči Řepka, Lengyel, Otepka, k dispozici nebyli ani Sandro s Naumovem a pouze mezi náhradníky byl Michal Klesa. Na fotbalistech Dynama byly tyto absence hodně znáš a hráči Bohemky byli aktivnější. Hned ve 4. minutě přihrál Hartig hezky do vápna Bálkovi, jeho pokus ale zastavil Jan Riegel. Za Dynamo odpověděl střelou z dálky Čirkin, jeho pokus ale neměl gólové parametry.

V první opravdu velké šanci byl ve 13. minutě Bartek, jeho gólovou ránu ale zneškodnil pozorný Křížek. Ve 21. minutě se zastřeloval Vyhnal, ani on ale nedokázal překonat budějovického brankáře. K první změně skóre došlo ve 26. minutě, kdy se do vápna prodral Lukáš Hartig a skluzem v těžké pozici překonal budějovického brankáře - 0:1. O pět minut později mohl vyrovnat Rýdel, míč ale střelou tři metry za vápnem poslal vysoko nad. Ve 36. minutě mohl dát gól Růžička, jenže opět míč směřujícímu do brány zatarasil cestu Jan Riegel.

Do druhého poločasu sice vstoupili aktivněji Jihočeši, jenže paradoxně to mohli být hráči Bohemky, kteří mohli zvýšit na 2:0. V 53. minutě se totiž do palebné pozice dostal Nešpor a rána z jeho kopačky šla jen těsně mimo. Velkou příležitost na vyrovnání měl v 58. minutě Ondrášek, po rohu Rakovana ale zamířil hlavou vedle. Do dvoubrankového vedení se pak dostali Pražané, když v 64. minutě dobře napadali rozehrávku a po Nešporově snaze mohl do prázdné brány zakončit Pavol Orolín.

V 70. minutě měl velkou šanci na vyrovnání  Sajtl, který po přihrávce napříč pokutovým územím zakončoval ve skluzu, brankář Bohemky mu ale obětavě skočil pod nohy. Jihočeši se pak v dalších minutách sice tlačili na soupeřovu polovinu, jenže do šancí se prakticky nedostávali. V 82. minutě navíc prchl Nešpor a brankář Křížek si mohl oddychnout, když Nerad nedosáhl na střílený centr z pravé strany. Sedmnáctiletý mladíček Petr Nerad se ale přeci jen v závěru dočkal gólu, když dorazil střelu Martina Nešpora.

František Cipro (trenér Dynama): "My jsme hráli v hodně kombinované sestavě. Ten turnaj má ale určitě nějaký svůj význam. Všichni hráči dostali šanci si zahrát a ukázat se. Nyní se tvoří kádr, základní jedenáctka se bude tvořit až později. I tento turnaj na umělé trávě nám napoví, s kým můžeme a nemůžeme počítat. Jsem také rád, že se nikomu vzhledem k tomu pojetí, jaké Bohemka hraje, nic nestalo a že se můžeme v klidu dál připravovat."

Pavel Medynský (trenér Bohemians): "Samozřejmě neberu vůbec v potaz výsledek dnešního zápasu, protože Budějovice hrály ve dvou dnech dva zápasy a logicky tak rozložily síly do dvou jedenáctek. Nás tohle bude čekat příští víkend. Dnešní zápas se odehrál určitě v duchu fair play. My jsme po hráčích chtěli, aby si hlavně zaběhali a aby to pro ně bylo hlavně takové zpestření té přípravy. Výsledek nás těší, ale určitě ho nepřeceňujeme ani nepodceňujeme. "