Zcela vyprodaný českobudějovický Střelecký ostrov se rozloučil s podzimem remízou s půlmistrem, kterým je v euforii hrající Baník Ostrava. Celek z Bazalů za celý podzim neprohrál a zvítězit nad ním se nepodařilo ani fotbalistům z jihu Čech. Do vedení dostal hosty v 68. minutě ostrostřelec Marek Heinz, za necelých deset minut stanovil konečný výsledek Marek Kulič.
Od minulého utkání, které Jihočeši fantasticky zvládli a věnovali celku ze Strahova ostudnou porážku 0:1, provedl trenér Tobiáš do zápasu s Baníkem Ostrava pramálo změn - po karetním trestu se do budějovické obranné formace vrátil David Horejš, naopak místo na lavičce vyhříval Jaromír Plocek. David Homoláč společně s Davidem Horejšem tvrdili muziku na stoperském postu, Miloslav Penner zaujal svoji pozici levého obránce a Martin Leština vyztužil levý kraj zálohy. Ostatní posty zůstaly stejné.

Zápas měl zpoždění kolem pěti minut - hostující fanoušci z Ostravy naházeli mnoho konfet na hřiště, načež předvedli jihočeskému publiku výbornou choregrafii a oslavné chorály. Budějovické mužstvo se však anglického prostředí nezaleklo a se vší vervou se pustilo do slezské družiny, která byla evidentně překvapena černobílým nasazením a bojovností. Po pětiminutovém oťukávání se dostali do první zajímavé situace domácí hráči - Vozábal šikovně vysunul mladíka Leštinu, jenž přihrával sprintujícímu Kuličovi, po jehož nadějném centru se však nikdo z domácích fotbalistů nevrhl, hostující gólman Laštůvka měl tak situaci ulehčenou. Ve 12. minutě Leština vyvezl balon až k pokutovému území soupeře, kde našel dobře postaveného Vozábala, ten si ale na střelu netroufl, nýbrž přiťukl Pončákovi, jenž vypálil vedle Laštůvkovy tyče. O dvě minuty později se k dalekonosnému pokusu odvážil Penner, jehož prudká rána se snesla nad hostující svatyni. V 19. minutě poprvé zahrozili obávaní Ostravané - Bystroň se dostával na dohled k velkému vápnu, pokusil se o střelu, která proplachtila metr nad českobudějovickým břevnem. Ve 22. minutě se po levé straně protáhl Matušovič, jeho centr však dříve lapil gólman Kafka. Za pět minut dal o sobě vědět velice aktivní Kulič, který se výborně zbavil svého strážce, na pozorného Bestu již nevyzrál, jihočeské obecenstvo, které mohutně podporovalo své černobílé svaté, se dožadovalo odpískání pokutového kopu, Pučkova píšťalka ovšem zůstala němá, poté vystřelil Vozábal, ale Laštůvka s jeho pokusem žádné komplikace neměl. Ve 29. minutě napřáhl ze slibného místa ostravský Lička, jehož otec byl také přítomen na zápase, ale Kafka si bezpečně poradil. Ve 32. minutě si mohli jihočeští příznivci zabouřit, když Lafata krásně uvolnil Vozábala, ale ten ve vyložené šanci zklamal, o chvilku později se role vyměnily, Vozábal poslal nadýchaný centr na Lafatu, gólman Laštůvka si ale s nebezpečnou hlavičkou se štěstím poradil. Ve 38. minutě po rohovém kopu, který zahrával špílmachr Vozábal, pohotově pálil Pončák, ale míč zasvištěl nad ostravskou brankou. Ve 40. minutě Lafata efektně uvolnil Leštinu - domácí mladík, který chytil výtečnou formu, se nadechl k sólu přes půl hřiště, jistotou oplývající Laštůvka se však nenechal překvapit a bez problémů senzaci zažehnal. Hlavní sudí Puček za chvíli odpískal konec prvního poločasu, ve kterém převažovala větší aktivita jednoznačně na straně domácích fotbalistů.

Od začátku druhé půle byla k vidění hluchá dvacetiminutová pasáž, ve které se žadný z týmů do šance nedostal, vyrovnaná hra se většinou odehrávala ve středu hřiště. V této pasáži se zaskvěli především oba tábory fanoušků, jak Ostravané, tak i budějovičtí kotelníci se předvedli naházenými konfetami, ostravská početná skupinka zapálila bengálské ohně, jihočeská družina nastolila římské svíce, v utkání proběhla celá řada pyrotechnických efektů, fanoušci si tak mohli připadat jako v Řecku či Turecku. V 65. minutě se Kafka nedohodl se stoperem Homoláčem, rychlík Matušovič tohoto výpadku mohl využít, ale Budějovičtí se naštěstí ubránili. O dvě minuty později následoval rohový kop kopnutý opět Vozábalem, na povedený centr si naskočil Lafata, ale střelu, která směřovala k tyči, pozorný Laštůvka výborně zlikvidoval, hned poté rychle rozehrál, ve středu hřiště pokryl míč Látal po chybě Vozábala a do smrtícího brejku vybídl neomylného Marka Heinze, který si s černobílou obranou pohrál a následně vystřelil nekompromisně k tyči - 0:1. V 71. minutě mohlo být ještě hůře - gól měl na kopačce Matušovič, ale Kafka v důležité chvíli domácí tým perfektně podržel. V 75. minutě zakombinovali Lička s Látalem, na Látalův centr si naběhl Drozd, ale Kafka těžkou situaci ustál. Fanoušci Baníku Ostrava poté začali demolovat síť a tyče za Kafkovou brankou. Po třech nebezpečných akcí ostravského mužstva zahrozili svojí údernou útočnou řadou i černobílí fotbalisté - v 77. minutě poslal Vozábal nádherně do uličky balon, který prošel mezi dvojicí Pospěch - Besta, směřující na Kuliče, jenž se mazácky protáhl a vypálil přízemni projektil, první ránu však stačil vyrazit hostující brankář, ale na druhou střelu byl již krátký - 1:1. Jihočeské publikum nadšeně vytrysklo mnoho emocí jako sto let nevybuchlá sopka a začalo své fotbalisty hnát dopředu. V 82. minutě zahrával Vozábal přímý kop, po kterém se k balonu dostal střídající Plocek, ale jeho tečovaná rána byla sražena. V 85. minutě si přímý kop vyzkoušeli i na druhé straně hřiště, když nacentroval Čížek, Bystroň však z místa značky pokutového kopu hlavičkoval jen do připravených rukavic gólmana Kafky. V 86. minutě se ocitl v brejkové situaci střídající Matoušek, přihrával Plockovi do velice nebezpečné pozice, ale míč vystihl jeden z ostravských zadáků. V poslední minutě výborného střetnutí centroval přímý kop do vápna Vozábal, odražený míč málem poslal za Laštůvkova záda Jaroslav Chlebek, ale pálil nepřesně. V nastaveném čase nikdo z celků zvláště nespěchal a nepodnikal nebezepčené výjezdy k soupeři, rozhodčí Puček tak mohl odpískat konec posledního letošního kola, ve kterém se Jihočeši stali důstojnými soky a místy byli i dokonce lepšími fotbalisty než jejich ostravští kolegové.

JMÉNOSTŘELY NA BRANKUSTŘELY MIMOFAULYROHYOFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohouStřela hlavou Střela pravou nohouStřela levou nohou Střela hlavouFauloval FaulovánZleva Zprava