Béčko Dynama nedokázalo v domácím prostředí navázat na předchozí výhru v Hostouni a doma prohrálo s vedoucími Domažlicemi. Zkušení hosté udeřili pouze jednou, proměněná penalta na konci prvního poločasu jim ale stačila k těsnému vítězství 1:0.

Klíčový okamžik nadešel ve 41. minutě. Čoudek neodehrál míč včas, Mužík mu jej u lajny skluzem vykopl, toho využil Vávra a po narážečce se Zajíčkem byl podle rozhodčího Melichara faulován Krchem.

Muž v černém si popletl Čoudka se Šimoníkem a omylem mu ukázal druhou žlutou kartu a červenou. Po poradě s asistentem červenou zrušil…

Nařízenou penaltu domažlický kapitán Petr Mužík s přehledem proměnil, když počkal na Janáčkův pohyb na druhou stranu.

Domácí mladíci sehráli s favoritem vyrovnanou partii. Obranu Západočechů zdolávali rychlou kombinací a pohybem. V první půlce si vytvořili během chvilky dvě gólové šance. Ve 20. minutě hlavičkoval po standardce mimo Brabec a za dvě minuty střílel Hais z otočky jen doprostřed branky.

Domažlice využívaly každou možnost k rychlým protiútokům. Spolehlivý brankář Janáček byl vždy na místě, zasahovat musel především po standardkách.

V 61. minutě dostal kolmici za obranu Bastl, ale sám před gólmanem Brychem střílel vedle. Následně po střílené Vaisově přihrávce dorážel z úhlu dvakrát Polanský, napoprvé do Brycha, podruhé do tyče.

Závěr už si hosté zkušeně pohlídali a udrželi hubené vítězství až do posledního hvizdu rozhodčího. Ani ve druhém domácím střetnutí se B-týmu Dynama nepodařilo bodovat a skórovat. Remíza by za předvedený výkon obou týmů byla spravedlivější.

Brankář Janáček kapituluje z penalty jediný gól zápasu od domažlického exekutora Mužíka.

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Zápas byl oboustranně vyrovnaný, vyložené šance byly na obou stranách a jen díky brankářům padl pouze jeden gól, bohužel z penalty do naší branky. Druhý poločas byl z naší strany po herní stránce lepší než první, hráli jsme vice kombinačně. První poločas jsme si odzadu příliš nevěřili do rozehrávky a hodně jsme si pomáhali nakopávanými míči mnohdy jen někam do prostoru. Po přestávce jsme začali hrát po zemi a předváděli pohlednější fotbal. Soupeř dal gól z penalty, ale té předcházela naše zbytečná ztráta v rozehrávce a soupeři jsme umožnili, aby se dostal lehce do situace, která pak skončila penaltovým zákrokem. Nejsme efektivní v koncovce, a to je důvod, proč jsme dnes nezískali žádný bod. Ze zápasu ale mohli naši mladí hráči odejít se vztyčenou hlavou. Odmakali to, vytvořili si brankové příležitosti a byli zkušenému týmu důstojným soupeřem. Oba týmy se výkony na hřišti postaraly, troufám si říci, o zajímavé utkaní pro nás bohužel s jiným výsledkem, než který bychom si přáli.“