Fotbalisté Dynama České Budějovice neprolomili prokletí a ani v jedenáctém zápase na Žižkově neuspěli. V souboji s domácí Viktorií svěřenci kouče Františka Straky na jaře opět neskórovali a rozjetému domácímu celku, který na jaře doma všechna utkání vyhrál, podlehli 0:2.

Na Žižkově nastoupili Jihočeši ve středu zálohy s Homoláčem, který tak na defenzivnímu štítu nahradil vykartovaného Hílka. Oproti minulému utkání s Kladnem trenér František Straka udělal změnu na levé straně obrany, kde místo Žižky od začátku utkání nastoupil Šmíd.

Hned v první minutě utkání se Českobudějovičtí pokusili o první ohrožení branky Viktorie. Stráského pokus z levé strany byl ale pro Bartalského spíše jen úvodním pozdravem než nebezpečnou střelou. Jihočeši v prvních minutách utkání sice zahrávali několik standardních situací, z nichž ale nic nevytěžili. V 10. min. se Vozábal dožadoval další, když po kontaktu s protihráčem upadl těsně vedle hranice velkého vápna. Pro jeho vehementné gestikulace však rozhodčí Mourý neměl pochopení a Vozábal uviděl žlutou kartu. Po srážce s Kalodem poté musel být Horejš ošetřován a jeho výraz ve tváři nevěstil vůbec nic dobrého. Nakonec se ale hostující kapitán vrátil do hry. Ve 25. min. se poprvé výrazněji připomněli i domácí, když Stracený mířil jen těsně vedle pravé Kučerovy tyče. Rohový kop Viktorie pak Peroutka sice hlavou odvrátil, ale k míči se dostal za vápnem Kušnír, který povedenou střelou notně protáhl Kučeru. Šest minut před přestávkou balon po levé straně potáhl Kušnír, jeho přetažený centr vracel před branku Stracený na Kaloda, který z bezprostřední blízkosti otevřel skóre - 1:0. I přestože tak Dynamo do utkání vstoupilo dobře, postupně ze své hry polevilo a do kabin nakonec odcházelo s jednobrankovým mankem.

Do druhého poločasu vstoupili Jihočeši se změnami v sestavě. Odstoupivšího Horejše pro zranění vystřídal Mezlík, který se vedle Vozábala postavil do středu zálohy. Odtud se na stopera stáhl Homoláč, který převzal od Horejše i kapitánskou pásku. Místo Plocka, který měl z prvního poločasu i ránu na čele, pak František Straka na hřiště poslal Dolejše. Ten se v 51. min dostal z pravé strany až k Bartalskému, který mu ale zmenšil střelecký úhel a Dolejš nakonec mířil mimo žižkovskou branku. O zakončení se pokoušel i další střídající hráč Mezlík, jehož rána z dvaceti metrů padajícím obloukem šla nad. Na druhé straně pak Kušnírův centr nedokázal do sítě z dobré pozice usměrnit Švancara. V 67. min. hosté už prohrávali o dvě branky. Jejich obranou se prohnal Tinga, který se zbavil dotírajícího Šmída a po kličce brankáři Kučerovi zakončoval do prázdné brány - 2:0. S takovýmto náskokem pak Žižkovští aktivitu přenechali Dynamu, kterému se ale na těžkém terénu tolik nedařila kombinace a jen těžko se hosté dostávali do zakončení. Naopak domácí Kalod měl na kopačkách třetí gól Viktorie, jenže po centru Kušníra se mu míč nejdříve zamotal pod nohy a poté mu jej ukopl Hunal. V 78. min. se Šíma pokoušel k zavelení k obratu, jeho přímý kop sice zamířil mezi tři tyče, ale po předchozí teči od žižkovské zdi brankář Bartalský míč bez problémů ztlumil na své hrudi. Čtyři minuty před koncem Dolejš ještě ze strany mířil sice tvrdě, leč mimo branku. V samotném nastavení Viktorie ještě vstřelila svou třetí branku, ta ale pro odmávaný ofsajd nemohla být uznána.

Mašát Michal (72.) 1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Petr DOLEJŠ - V utkání na Žižkově odehrál sice jen druhý poločas, přesto ale patřil k nejaktivnějším hráčům Dynama a především v závěru utkání se o balon pral jako jeden z mála hráčů. Po svém příchodu na hřiště o sobě dal vědět hned ve 48. minutě, když se dostal do souboje s brankářem Bartalským. Na pravé straně zálohy na své soupeře hodně platil a několikrát předvedl zajímavý únik podél lajny.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Kalod, Kušnír - Dolejš

Stanislav Griga (trenér Žižkova): „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, chtěli jsme hrát důrazně, chtěli jsme hrát agresivně a to se nám prvních pětadvacet minut vůbec nedařilo. Hodně nám pomohl ten úvodní gól a myslím, že druhý poločas jsme hru kontrolovali, byli jsme dominantním mužstvem a soupeře jsme do ničeho nepustili. Vytvářeli jsme si i gólové příležitosti a s druhým poločasem tak mohu vyslovit spokojenost. Samozřejmě jsme rádi, že jsme neinkasovali a že jsme hlavně získali tři body, které se budou v tom konečném účtování hodně počítat a určitě i hodit. “

František Straka (trenér Dynama): „První poločas jsme začali aktivně a myslím, že i dobře. Celý první poločas jsme to měli pod kontrolou, domácí jsme nepouštěli do šancí, což byl i náš cíl. Věděli jsme, že je tady velice nepříjemné prostředí a že tady Viktorka hraje velice agresivně. Je velká škoda, že v té první půl hodině, kdy jsme hráli solidně, jsme nevytěžili více. Otázka druhého poločasu je i pro mě otázkou, protože my jsme se nedokázali přizpůsobit terénu a ani hře domácích. Nehráli jsme to, co jsme si řekli. Nehráli jsme kombinačně po zemi a nedostávali jsme se do střeleckých pozic. Pro mě určitě dnes velké zklamání a především ten druhý poločas mi ukázal i určité kvalitativní nedostatky některých aktérů.“