Dvě branky zaznamenal proti Kunovicím kapitán Dynama Martin Vozábal. Na zásah do černého čekal populární Vozy nezvykle dlouho. Svou poslední úspěšnou trefu si tvořivý záložník připsal na své konto 4. září loňského roku proměněnou penaltou proti Hradci Králové. Tenkrát jeho zásah body Dynamu nepřinesl. Dnes už mohl být kapitán Jihočechů spokojen i po závěrečném hvizdu. Celku z Českých Budějovic se v jarní části sezóny poměrně daří a postup do nejvyšší soutěže začíná nabírat na aktuálnosti.

Martin Vozábal

Mohl byste krátce zhodnotit zápas z vašeho pohledu?
Začali jsme trochu ustrašeně a nervózně. To ale tak bývá. Každý od nás čeká, že se ujmeme rychle vedení a nám se to ne vždy podaří. Pomalý rozjezd rozhodně nebyl součástí taktiky. Přišla vlastně první červená karta pro hosty a potom to už šlo snáze. Vedení o jednu branku je sice dost ošemetné, dobře jsme ale věděli, že už si vedení nenecháme vzít. Soupeř hrál oslaben, takže nám stačilo zbytečně nekazit.

Po delší době jste se opět zapsal mezi střelce. Při prvním gólu stačilo vlastně pouze nastavit nohu…
Steve to tam skvěle přesprintoval a perfektně odcentroval. Petr Faldyna na mě křikl ať nabíhám a stačil na sebe natáhnout obránce. Já už jsem tam zůstal úplně sám a centr mi přilétl rovnou na nohu.

Druhý gól jste vstřelil z pokutového kopu. Co vám před exekucí říkal gólman Kunovic?
Přišel za mnou jejich gólman a zkoušel mě rozhodit. Říkal, že Steve už nedal a já taky nedám. Že Steve chtěl trefit vingl, ať to zkusím taky. Ono většinou ty, co podobné věci říkají mají větší strach než exekutor.

Byl jste dopředu rozhodnut kam penaltu kopnete?
Čekal jsem co udělá gólman. Předpokládal jsem kam skočí, ale raději jsem si počkal.

Je v týmu stanovené pořadí, v jakém budete zahrávat penalty?
Částečně máme pořadí na penaltu určené. Steve je jasnej a já jsem kopal penalty před jeho příchodem. Kdyby chtěl Karel kopat i druhou penaltu, klidně bych ho ale nechal.

V průběhu zápasu jste několikrát s Karlem Poborským sehráli signál, když vám z rohu poslal balón přímo na velké vápno, odkud jste pálil hned z první…
Párkrát jsme to trénovali, ale takovéhle rohy vyplynuly ze soupeře. Kunovice nám to dovolily a tak jsme to párkrát zkusili. Proti takhle skvěle kopnutému střílenému rohu nestačí soupeř vůbec vyběhnout. Je to ale takový signál, který vyplyne ze hry.

Nechtěli jste přidat oslabenému soupeři v závěru ještě více gólů?
Diváci nás sice hnali dopředu, ale na nás už byla trochu znát i únava. Rozdíl ve skóre už nehrál takovou roli a raději jsme dohrávali v lehčím tempu.

Soupeř dohrával oslaben hned o dva hráče, považujete obě vyloučení za správné?
Na Mrkvu byl jasnej faul a na Míru Plocka to bylo taky v pořádku. Míra běžel sám na bránu, tam nebylo vůbec co řešit. Já dokonce ani nevím, že po tom zákroku na Vencu Mrkvičku byla červená. Kluci z Kunovic už byli v závěru dost podrážděný a reagovali občas dost přehnaně.

Petr Faldyna

Ještě na podzim oblékal Petr Faldyna dres Kunovic. Na jaře už nastoupil proti tomuto týmu v dresu Dynama. Vysoký útočník se chtěl na své bývalé spoluhráče vytáhnout, gólovou radost mu však Kunovičtí nedopřáli.

Kunovice jste porazili rozdílem třídy, takže spokojenost?
Kdybych dal gól, tak bych byl spokojený naprosto.

V Kunovicích jste dlouhou dobu hrával, pro koho byla výhoda, že se navzájem znáte?
Výhoda to byla spíše pro soupeře. Přece jenom jsem v Kunovicích hrával dlouho a kluci znají můj styl hry a uměli se na mě připravit.

Co scházelo k tomu, aby jste se zapsal mezi střelce?
Možná kdyby balóny do vápna přicházely o něco dřív a dostával jsem je do běhu, bylo by to platnější, ale to už je zbytečné řešit.

Řešil jste před zápasem případný výsledek se svými bývalými spoluhráči?
S klukama z Kunovic si raději popovídám až po zápase.

Vyhlásil jste nějakou prémii, když Dynamo Kunovice porazí?
Během týdne něco určitě proběhne. Zatím bych tipoval, že mě to bude stát nějakou tu pizzu.

Hradec Králové prohrál ve Vítkovicích a Dynamo je tak opět druhé…
Je to jenom dobře. Zatím to máme rozjeté pěkně.

Nemrzí vás o to víc ztráta na Žižkově?
Určitě nás ta ztráta mrzí, kdybychom tam něco uhráli, mohli jsme být rázem o něco výš.