Uplynulé 21. kolo přineslo zajímavé výsledky. Obě dvě mužstva, obývající horní postupové příčky, na hřišti svých soupeřů zaváhala. Velkým překvapením jistě byla sobotní porážka rozjetého týmu Kladna v Pardubicích. Hradec Králové podlehl sestupem ohroženým Vítkovicím. Naproti tomu Budějovice doma svou aktivní hrou vcelku snadno porazily klub ze Slovácka 3:0 a vrátily se na druhé místo. Olomouc B se rozhodla bojovat a Hlučínu nasázela tři branky. Přesto zůstává na posledním místě tabulky. Dařilo se i rezervě Sparty, která si dvěma góly do branky Ústí nad Labem užila jarní premiérové vítězství.
První zápas 21. kola, jak již bylo psáno, se odehrával v Pardubicích, které hostily vedoucí Kladno. Domácí se na Středočechy dobře připravili a uspěli díky výborné defenzívě. Jak uvedla média, pomohl jim i špatný povrch hřiště, který znemožňoval týmům kvalitní hru. Pardubice byli v prvních 30 minutách lepší a hýřily aktivitou. Již v 19. minutě překonal gólmana Vaška záložník Dittrich, který měl vzápětí druhou šanci, jež skončila na tyči. V závěru první půle zvýšili úsilí i hosté, ale získali jen sérii rohových kopů. Kladno mělo výraznou převahu ve druhé poločase, ale naráželo na neprostupnou obranu Pardubic. Ani hra na tři útočníky nakonec úspěch nepřinesla. Středočeši stále drží první příčku s 38 body a na svém kontě mají 11 výher, 5 remíz a 3 prohry. Pardubice jsou desáté, mají skóre 26:26 a 24 bodů.

Střelecký ostrov viděl v neděli svižný fotbal, ve kterém měli navrch od začátku domácí. Soupeři z Kunovic nastříleli tři branky a mohlo jich být ještě víc, kdyby pomezní rozhodčí neodmával několikrát Václavu Mrkvičkovi dosti těsný ofsajd, nepočítaje neproměněnou penaltu Poborského, na níž si smlsly „zlé jazyky“ z médií. Slovácký tým ve druhém poločase ztrácel nervy, Jihočeši díky tomu získali dvě penalty a při druhé byl vyloučen Gerych, který si neodpustil komentáře na rozhodčího. Utkání byl přítomen i Karel Brückner, který jistě přišel před MS sledovat formu Karla Poborského. Karel Poborský a Martin Vozábal patřili tento den mezi nejaktivnější muže na hřišti. Kunovice spoléhaly na rychlé protiakce, které však v pohodě zastavovala domácí zadní řada, většinu míčů, které šly do vzduchu, sbíral Roman Pivoňka a ty, jež šly na branku, kontroloval gólman Filipko. Jihočechy evidentně tento den zápas bavil. Připsali si tak do tabulky další tři body a mají jich celkem 33, stejně jako Hradec Králové. Díky lepšímu skóre si však týmy vyměnily místa. Po tomto víkendu má Dynamo na svém kontě nejvíce vstřelených gólů – 35. Kunovice jsou jedenácté a jsou na tom přesně opačně. Po tomto kole jsou týmem s nejvíce obdrženými brankami. Mají jich na kontě 33.

Hradec Králové byl hostem Vítkovic, které jsou ohrožené sestupem. Východočeši přijeli zcela jistě jako jasný favorit. Body však nakonec získali domácí. Hradci chyběli vykartovaní Šmarda a Černý. V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Ve 22. minutě měl velkou šanci Jůn, ale svou jedinečnou příležitost, kdy šel sám na domácího gólmana, nevyužil. Naopak minutu před závěrem první půle poslal Vítkovice do vedení Jakus. Od 69. minuty hráli hosté bez vyloučeného Karnaye. Jejich snahy o minimálně vyrovnání však k ničemu nevedly a Slezané vedení uhájili. Hradec Králové má, jak již bylo výše, stejně bodů jako České Budějovice – 33 a je třetí. Patří ale také mezi týmy, které již mají odehráno 20 kol, tudíž Dynamo má vůči Hradci zápas k dobru. Vítkovice jsou dvanácté a jejich výsledky jsou 4 výhry, 8 remíz a 8 proher. Mají 20 bodů.

Xaverov se drží Hradci a Budějovicím na dohled a po 21. kole má jen o bod méně – 32. V Horních Počernicích byl hostem tým ze Žižkova. V utkání padlo pět branek. Dvě domácí padly v prvním poločase a Viktoria v závěru ke své smůle jen snižovala. V prvním půli byla ale hra vyrovnaná. Úspěšnější však byli domácí, kteří využili dvou trestných kopů. V prvním případě se podařilo skórovat Chlebounovi, ve druhém Poláčkovi, který se trefil hlavou. Po přestávce se Žižkov čtyřikrát dostal do vyložené šance, ale nevyužili ani jednu. Zaváhání je jistě velmi mrzelo, neboť Xaverov přidal v 69. třetí branku. Poté už domácí jen bránili, Žižkovákům se podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale k vyrovnání již nedošlo. Žižkov má 25 bodů a okupuje 7. místo. Jeho skóre je 24:25.

Stejný počet bodů jako Žižkov má i Kroměříž, která hostila HFK Olomouc a podlehla svému soupeři 1:2. Domácí obrana předváděla přímo katastrofální výkon. Gólman Kořínek sice dvakrát vychytal Korčiána a jednou Kropáčka, na střely Spáčila a Kropáčka ale nedosáhl. Kroměříž hrozila pouze z rohů, z nichž však nic nevytěžila. Domácí po přestávce prostřídali sestavu a vytvořili si i několik šancí. Jediný gól však padl až v 87. po přímém kopu Kobylíka. HFK Olomouc je pátá s 31 body. Je týmem, který má na svém kontě nejvíce remíz (Brno B má ovšem shodně), a to 10.

Drnovice hostily záložní tým Brna. Domácí začali velkým náporem a již v 10. minutě skóroval Pánek, který využil uličku od Fialy, obešel brněnské stopery a zblízka vystřelil k tyči. Ve 23. minutě orazítkoval stejný hráč obloučkem břevno. Brňané postupně hru vyrovnali a měli i nějaké šance. V koncovce se jim však nedařilo. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, šance se ale nerodily. Nebezpečné byly jen standardky. V 67. minutě nastřelil drnovický Schindler po rohu hlavou břevno vlastní branky. Blíže ke gólu byli Drnovičtí, ale Pánek vystřelil z dobré pozice vysoko nad branku. Drnovice mají stejně bodů jako Kroměříž a Žižkov – 25. Jsou na 9. místě. Brno B je čtrnácté s 19 body a nejmenším počtem vstřelených branek, kterých soupeřům věnovalo 11.

Sparta B uvítala jako svého soupeře Ústí nad Labem. Hostím chyběl zraněný Fousek a tým bez něj zcela propadl. V prvním poločase se hrálo velmi nezáživně a k vidění byl vidět jen urputný boj mezi šestnáctkami. První gól padl až po hodině hry, když si na centr Poláčka naskočil Kolář. Možnost ke zvýšení náskoku měl záhy domácí Jarolím, jenže z úhlu trefil pouze tyč. Jarolím se nakonec ale přece jen z gólu radoval, když mu v 78. v takřka totožné situaci štěstí přálo. Ústí nad Labem si prohrou ohrozilo možnost boje o postup do I. ligy. Má na kontě 30 bodů a skóre 28:26. Sparta B „poskočila“ na 13. příčku a má stejně bodů jako Vítkovice – 20. Má dokonce po tomto kole i stejné výsledky: 4 výhry, 8 remíz a 8 proher.

Záloha Olomouce hostila Hlučín. Domácí nastoupili s řadou prvoligových hráčů. Výkon tomu ale v první půli vůbec neodpovídal. Přihrávky byly nepřesné a jediným nebezpečím pro Hlučín byla hlavička Pečnika, která ale zamířila nad břevno. Hosté více méně bránili a v útoku byli neškodní. Po přestávce se hrálo téměř jen na půli Hlučína. První branka se zrodila po faulu Štýbara na Schulmeistra, kdy domácí získali penaltu. Tu proměnil v 57. Kovář. Hanáci byli pak skutečně lepším týmem a v závěru utkání přidali branky Komárek a Vojtěch Schulmeister, který využil v 85. minutě chybu v obraně Hlučínských. Rezerva Olomouce se ode dna i přes výhru neodlepila a na kontě má 16 bodů za 4 výhry, 4 remízy a 10 proher. Hlučín má jen o tři body více a je po tomto kole patnáctý. Společně se Spartou B je druhým týmem s nejvíce obdrženými góly (30).

V uplynulém kole viděli diváci 19 branek, hráči obdrželi 30 žlutých a 3 červené karty. Nejvíce fanoušků navštívilo Střelecký ostrov, kde sledovali utkání Českých Budějovic s Kunovicemi – 2 693 diváci, nejméně diváků zavítalo na Letnou na zápas Sparty B s Ústím nad Labem – 221.

Výsledky 21. kola:

Pardubice - Kladno 1:0 (19. Dittrich.)
České Budějovice - Kunovice 3:0 (25. a 78. z pen. Vozábal, 64. Mrkvička)
Vítkovice - Hradec Králové 1:0 (44. Jakus)
Xaverov - Žižkov 3:2 (21. Chleboun, 37. Poláček, 69. Bartoš - 79. Kropík, 85. Bukač)
Kroměříž - HFK Olomouc 1:2 (87. P. Kobylík - 18. Spáčil, 43. Kropáček)
Drnovice - Brno B 1:0 (10. Pánek)
Sparta B - Ústí nad Labem 2:0 (65. Kolář, 78. Jarolím) Olomouc B - Hlučín 3:0 (57. Kovář z pen., 84. Komárek, 85. V. Schulmeister)