Severočeské dobývání jihu Čech pokračuje a v rámci 2. kola ČFL přijede na Složiště další tým ze severu Čech Slovan Liberec B. Obě „béčka“ jak naše tak i Liberecké mají v soutěži obdobné úlohy. To znamená udržet pro klub kvalitní soutěž a dát šanci talentovaným mladíkům, kteří by se později mohli uplatnit v prvních týmech. Zajímavý duel se odehraje na Složišti v sobotu v 10:15 a na našem webu budete moci sledovat online info o změně stavu.

Liberečtí mladíci mají za sebou bouřlivé období. V sezóně 2004/2005 prokázalo liberecké béčko vysokou kvalitu a dokázalo celou ČFL vyhrát ! Pro vedení severočeského klubu však nebyl postup do II. ligy prioritou a tak své místo ve druhé nejvyšší soutěži liberečtí přenechali ambicióznímu Xaverovu, který se ten rok umístil v ČFL hned v závěsu za Severočechy. Klub prošel přes léto mnoha změnami a hned v následující sezóně obsadil až 16. místo, což znamenalo nečekaný pád do C-skupiny Divize. Divizí prošli liberečtí fotbalisté suverénně a pro letošní ročník se opět vrátili do ČFL.

S trochou nadsázky se tedy dá říci, že českobudějovické „béčko“ přivítá v sobotu dopoledne na Složišti nováčka soutěže. Že však Jihočechy čeká velice těžký soupeř není pochyb. Vzájemná utkání z posledních tří sezón hovoří pro libereckou zálohu. Béčko Dynama zvítězilo v posledních čtyřech zápasech jedenkrát, zatímco v ostatních případech odcházel ze hřiště spokojenější náš sobotní soupeř. Mužstvo Liberce prokázalo svoji sílu již v prvním utkání tohoto ročníku, kdy na domácím hřišti pod vedením bývalého reprezentanta Radima Nečase zdolalo rezervu pražské Slavie v poměru 1:0. Zle si v prvním kole nevedli ani mladíci Dynama po remíze 0:0 s Varnsdorfem a tak vzájemné utkání slibuje opět zajímavou podívanou. Zápas začíná v sobotu 11. srpna v 10:15 a věříme, že diváci opět přijdou v hojném počtu naše hráče podpořit.