Bohemians 1905 mu poskytovali azyl v mládežnických letech, právě v tomto klubu Michal Škoda s fotbalem začínal. Od doby, kdy z pražského Ďolíčku odešel, vystřídal řadu klubů, na svůj mateřský ale bude vždy vzpomínat v dobrém. Teď však doufá, že nad Klokany vyhraje v dresu Dynama.

Michale, co od zápasu s Bohemians očekáváš?
Bude to samozřejmě velmi důležité a také hodně těžké utkání. My uděláme všechno pro to, abychom se na něj co nejlépe připravili a zvítězili.

Ty jsi Bohemkou prošel, ale nikdy si nenastoupil za A-tým. Jak na časy v Ďolíčku vzpomínáš?
Vzpomínám na to v dobrém. Bohemku mám rád a mrzí mě, že jsem nikdy neměl možnost za áčko nastoupit.

Za Klokany ovšem hrál váš bratr Milan. Máte v rodině k tomuto klubu vztah?
Určitě ano. Kromě mě a bráchy tam hrál i táta. Bohemce samozřejmě fandíme všichni.

V této sezoně se jí docela daří. Co říkáš na její výkony?
Mají dobré výsledky a předvádí i dobré výkony. Teď dostali od Sparty šest gólů a budou se na nás chtít dobře připravit. I tak ale věřím, že zápas za tři body zvládneme my.

Je pro váš tým porážka Klokanů se Spartou spíše výhodou, nebo nevýhodou?
Myslím si, že je to spíše nevýhoda. Po takovém debaklu to budou chtít odčinit a určitě budou chtít být lepší směrem dozadu. My ale koukáme spíše na sebe než na ně.

Bohemians hrají bojovný fotbal. Bude vám to sedět?
Nevím, jestli vyloženě bojovný, bojovat se snaží všechny týmy. Doufám, že to bude více o fotbale, než o nějakém boji a o tom, aby balon lítal hodně vzduchem. Mohl by to být atraktivní zápas.

Týmy za Dynamem minulé kolo vyhrály. Bude o to důležitější tento zápas?
Víme, že vyhrály, proto budeme chtít určitě vyhrát. Vyhrát ale samozřejmě chceme pokaždé a chceme vyhrávat každý zápas. Jak už jsem říkal, koukáme na sebe, ne na ostatní. Bude to ovšem velmi důležité utkání.