Jedním z fotbalistů, který musel zkousnout těžkou porážku na hřišti Mutěnic, byl i útočník Jan Svátek, jenž přišel na hřiště za stavu 1:0 pro domácí. Ani on ale nedokázal přispět je zvratu v zápase. "Trenér mě tam posílal s tím, abych dal gól, abychom aspoň vyrovnali utkání, ale my jsme se k tomu bohužel ani moc nedostali," řekl Svátek na čtvrtečním tréninku.

Honzo, v zápase v Mutěnicích jste propadli. Jak je to možné?
Utkání dopadlo jako velká ostuda a byla to jedna velká tragédii, to co jsme tam předvedli.

V čem vás domácí tým přehrával?
Dělali jsme tam obrovské hrubky. Po prvním gólu, který jsme dostali skoro vlastní, jsme to utkání chtěli otočit, ale po vlastních chybách jsme inkasovali další dva góly.

Vy jste šel na hřiště za stavu 1:0, že?
Trenér mě tam posílal s tím, abych dal gól, abychom aspoň vyrovnali utkání, ale my jsme se k tomu bohužel ani moc nedostali.

Po předchozích solidních výkonech, jste najednou propadli. Soupeř vám během poločasu dal čtyři góly...
Na to asi nedokážu odpovědět, čím to je. My jsme po inkasované brance hru otevřeli, ale to není omluva. Nám se prostě s takovýmhle soupeřem podobné věci nemůžou stávat a my si tohle nemůžeme dovolit.

V neděli přijede Jablonec. Může se to na týmu nějak podepsat?
Já doufám, že se to moc nepodepíše. Uvidíme v neděli. Pár kluků tam v Mutěnicích nebylo, tak na ty se to snad nepodepíše. Ta atmosféra tady není dobrá. My jsme se z něčeho dostávali teď celou dobu a teď jedním zápasem se dostaneme tam, kde jsme byli. Prostě utkání s Jabloncem bude trochu jiný zápas a my ho musíme nějak zvládnout.

Může to být třeba naopak. Že byste mohli víc bojovat, víc chtít ten kolaps odčinit?
Jo může to tak být, určitě může být. My si to určitě řekneme. Přání to je určitě všech, ale pak se ukáže až na hřišti. My prostě musíme ukázat, že tenhle výbuch byla jen náhoda a že ten fotbal umíme.

V poslední době jste Jablonec hodnotil v televizi ve studiu fotbal při utkání se Slavií. Jak vidíte jeho výkony.
Jsou na pátém místě a předvádí dobrou hru. Doma naposledy zase vyhráli. Předvádí kvalitní kombinační fotbal a měli štěstí, že se jim povedl začátek,což je vždycky důležitý. Odkočili nahoru a od toho se všechno odvíjí. Hrajou v pohodě, věří si. Prostě hrajou dobře.

Přijedou bránit?
Já věřím, že přijedou hrát fotbal, protože to jejich postavení v tabulce jim to předurčuje. Měli by si k nám jet pro body. Pro nás to ale může být výhoda, protože se nebudeme muset někam tlačit.

Trenér Tobiáš označil tohle utkání za klíčové. Souhlasíte s ním?
Jednoznačně. My prostě potřebujeme vyhrát. Sice jsme teď posbírali tři body, ale jedno vítězství nás prostě posune zase úplně někam jinam a to už musí přijít teďka. Pak nás čekají ještě další dva důležitý zápasy na Kladně a doma s Olomoucí. To když zvládneme, posuneme se tabulkou vzhůru. Když to nezvládneme, může to být zase hodně špatný.