„Jdeme do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. Ten sobotní není výjimkou." Trenér Dynama, aktuálně vedoucího celku Fortuna národní ligy, David Horejš věří, že jeho tým zvládne po šlágru s Opavou i jihočeské derby v Táborsku. Oba celky budou postrádat své důležité hráče, i tak se ale dá očekávat atraktivní střetnutí.

Na Střeleckém ostrově panuje idylická atmosféra. Dynamu po výhře ve šlágru s Opavou náleží první místo v tabulce Fortuna národní ligy a pozitivní nálada je na místě. „Euforii krotit nemusím. Hráčům jsem za výkon s Opavou poděkoval, ale od pondělí se připravujeme na další zápas. Kdybychom se po Opavě uspokojili, tak by to bylo to nejhorší, co bychom mohli udělat,“ ujišťuje trenér aktuálně vedoucího celku FNL David Horejš.

Myšlenky Českobudějovických se tak již pevně upínají k sobotnímu derby s Táborskem. Vzhledem k tabulkovému postavení do něj půjdou černobílí v roli mírných favoritů, avšak platí otřepané pravidlo, že derby nemá favorita. „Čeká nás náročné utkání, ale připravujeme se na něj jako na každé jiné. Při pohledu na tabulku se může zdát, že jsme favorité. Ale při zápase se všechny rozdíly smazávají. Očekáváme, že přijde hodně diváků a bude to derby se vším všudy,“ těší se čtyřicetiletý kouč Dynama.

Poprvé se jihočeské derby odehraje na stadionu v Kvapilově ulici, což podle Horejše slibuje ještě atraktivnější utkání. „Stadion v Kvapilce nabízí fotbalovější prostředí než to, které je na Soukeníku. Diváci jsou blíž hrací ploše a jistě bude mít derby dobrou atmosféru. Věřím, že dorazí i fanoušci z Českých Budějovic a podpoří nás,“ doufá bývalý ligový obránce Dynama.

Táborsko půjde do očekávaného utkání bez důležitých hráčů z osy mužstva. V posledním utkání ve Vlašimi se ševcům vykartovali kapitán a stoper Jakub Navrátil, za čtyři žluté karty bude pykat i Martin Kučera. „O těchto absencích víme, jsou to klíčoví hráči týmu. Ale Táborsko má hráče, kteří je dokáží nahradit. Právě tito hráči se budou chtít trenérovi ukázat, když tolik prostoru nedostávají. Ale soustředíme se hlavně na sebe a náš výkon,“ dodává Horejš.

Ztráty však počítají i na Střeleckém ostrově. A jde o zásadní absence. Mimo hru jsou kvůli karetním trestům Jakub Pešek a Petr Javorek. „Jsou to pro nás klíčoví hráči, ale věřím, že je dokážeme nahradit. Tým jsme před sezonou vhodně doplnili, máme kam sáhnout,“ věří trenér černobílých. Po střevních problémech už je v pořádku zastupující kapitán Jiří Kladrubský. „Podobné potíže mělo v týdnu více hráčů, ale uděláme vše pro to, aby byli všichni připraveni do hry,“ ujišťuje. Svalové problémy nadále trápí Turynu, mimo hru je Čermák.

Dynamo v derby s Táborskem nikdy neprohrálo. Tuto bilanci by rádo udrželo i po sobotním odpoledni. „Každý zápas hrajeme na vítězství, ten sobotní nebude výjimkou. Nicméně uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet. Podle toho pak budeme hodnotit, jestli jsme spokojeni, nebo ne,“ uzavírá David Horejš.