Dynamo České Budějovice získalo před startem nové sezony do svého středu zkušeného fotbalistu. Dvouletý kontrakt s budějovickým týmem podepsal Petr Javorek, který do krajského města přestupuje z FC MAS Táborsko.
Petr Javorek

Petr Javorek v minulosti již v Dynamu úspěšně působil v první lize (v letech 2011 až 2013) a když se nyní naskytla možnost, aby tým posílil před letošní sezonou, trenér Dynama David Horejš neváhal ani chvilku. "Je to fotbalista, o kterého jsem moc stál. Na hřišti je pro nás velkou posilou, chce za nás hrát, a to je také moc důležité," říká David Horejš.

Zkušený jednatřicetiletý záložník poslední čtyři sezony hrál v Táborsku, kde měl ještě smlouvu na jednu následující sezonu. Oba kluby se těsně před startem nového ligového ročníku dohodly na jeho přestupu. V Českých Budějovicích podepsal Petr Javorek smlouvu do 30. července 2019.

Petr Javorek se sice narodil v Praze, avšak svou fotbalovou kariéru začal v šesti letech v Sokolu Nový Knín. Jako devítiletý přestoupil do tehdejší Marily Příbram, kde vydržel až do roku 2006. Krátce také hostoval v Xaverově Horní Počernice a od roku 2007 byl hráčem Slavie, za kterou nastupoval nejčastěji v rezervním celku. Do A-týmu sešívaných se nikdy neprosadil a celou sezonu 2009/2010 odehrál na farmě Slavie v Hlučíně, kde odehrál všech třicet druholigových zápasů. Od léta roku 2010 byl stabilním členem základní sestavy Sezimova Ústí, odkud přišel v září roku 2011 na hostování do Českých Budějovic. V Budějovicích vydržel nakonec dvě sezony a především v úvodu svého angažmá se stal pilířem středu zálohy. Po sezoně 2012/13 se vrátil zpět do Táborska, kde za následující čtyři sezony odehrál 98 druholigových utkání, ve kterých nastřílel sedmnáct branek.

Návrat po čtyřech letech, Javorek proměnil zkoušku v přestup (3. července 2017)

Jeho návrat čekal málokdo, přesto k němu došlo. Chtěl se porvat o místo v ligové Sigmě Olomouc, ale neuspěl a nyní by se mohl vrátit tam, kde ligový fotbal hrál. Střední záložník Petr Javorek se zapojil s českobudějovickým týmem do přípravy na soustředění v Třeboni a před startem sezony se stal opět hráčem Dynama.