Tradiční tisková konference před startem Fortuna národní ligy 2017/18 proběhla v úterý po obědě v tiskovém středisku hlavní tribuny na Střeleckém ostrově. Zveřejněny byly cíle klubu, situace ohledně kádru A-týmu a další novinky z klubu. Po konferenci následovalo týmové focení. Do nového ročníku Dynamo vstoupí v pondělí proti Viktorii Žižkov.

Mezi novináře dorazili trenér A-týmu David Horejš, generální manažer Martin Vozábal, kapitán mužstva Petr Benát a celou konferenci uváděl tiskový mluvčí a PR & Media manažer Aleš Strouha. Kouč prvního mužstva se hned v úvodu vrátil k sobotnímu nečekanému vyřazení z MOL Cupu. „Je to pro nás velká rána. Přípravu jsme zvládli herně i výsledkově dobře, ale přišla nečekaná facka. Snad přišla včas. Věřím, že to na nás žádný dopad mít nebude. Jsme zklamaní, ale snad to zvládneme do začátku ligy vstřebat. V kabině jsme si zápas rozebrali, snad se něco podobného nebude opakovat," je přesvědčen Horejš.

Příliš veselým tématem nebyl ani zdravotní stav týmu. „Lukáš Pouček si při dnešním ranním tréninku poranil koleno a čeká na vyšetření. U Adriána Čermáka se objevily další problémy s kolenem a vypadá to, že bude chybět asi celou sezonu. Pavel Novák měl svalové potíže, měl by být snad do začátku sezony v pořádku. Ivo Táborský se dostává ze zranění kotníku, celý zápas asi ještě odehrát nezvládne,“ vypočítává čtyřicetiletý kouč ztráty ve svém výběru.

Po nečekaném odchodu Jiřího Fundy do Hradce Králové mohou mít Českobudějovičtí problémy v obraně. Konkrétní řešení ale vedení klubu ještě nemá. „Nechceme zmatkovat. Rádi bychom zacelili mezeru po Fundovi ze svých zdrojů, ale nevím, jestli se nám to podaří. Jednáme o tom, aby přišel hráč rovnou do základní sestavy," přemítá trenér. „Za poslední roky to byla jediná konkrétní nabídka na hráče A-týmu. Od Hradce to bylo na Fundu rychlé, konkrétní a pro nás výhodné. Jinak nic. Máme nabídky na hráče mládeže, i díky tomu může fungovat bez problémů,“ doplnil generální manažer Martin Vozábal s tím, že rozpočet klubu bude stejný jako v minulé sezoně a bude se pohybovat kolem 32 miliónů. Vozábal také potvrdil, že dostal nabídku z pražské Sparty, jasno by mělo být v měsíčním horizontu.

Dynamo vstoupí do sezony s omlazeným kádrem, který má věkový průměr dvacet čtyři let. Třináct hráčů z dvaadvacetičlenného kádru jsou místní odchovanci. „Těší nás, že už máme v klubu tolik vlastních hráčů a prakticky žádné na hostování. Ale mužstvo je mladé a bude potřebovat čas, aby nabralo zkušenosti. Kádr nemáme moc široký, ještě budeme jednat o jeho doplnění. Ale mladí hráči v přípravě příjemně překvapili. Například Petr Řehoř dal gól Brnu, velmi dobře se po návratu jevil Michal Řezáč,“ přemítá David Horejš.

V minulém ročníku skončili Jihočeši na páté příčce, udržet se v podobných vodách bude cílem i pro následující sezonu. „Přáli bychom si hrát v horní polovině tabulky. Soutěž je vyrovnaná, moravské týmy jsou nepříjemné, Opava s Hradcem a Příbramí budou chtít postoupit. Aspektů, které ovlivní konečné výsledky, je hodně. Zranění, začátek sezony, šířka kádru. Takže uvidíme, jak to bude. Musíme se soustředit na první zápas se Žižkovem. Vstup do sezony bude klíčový," uvědomuje si trenér. Těžký rok čeká i kapitán mužstva Petr Benát. „Cítíme zdravou nervozitu před začátkem sezony. Příprava se nám povedla, ale těžko říci, co od sezony čekat. Druhá liga je vyrovnaná a musíme dobře začít," zdůrazňuje sedmatřicetiletý středopolař.

Výsledky Dynama v přípravě
SK Dynamo ČB – Sokol Sezimovo Ústí 6:0 (branky: Kadula 2, Pešek, Mashike, Táborský, Benát)
SK Dynamo ČB – FC MAS Táborsko 0:0
SK Dynamo ČB – SK Slavia Praha 0:0
SK Dynamo ČB – FC Viktoria Plzeň 1:5 (Benát)
SK Dynamo ČB – FC Zbrojovka Brno 2:0 (Wermke, Řehoř)
SK Dynamo ČB – SK Benešov 2:0 (Pešek, Mashike)
1. kolo MOL Cupu: Velvary - Dynamo 1:0

Změny v kádru Dynama:
Příchody: Lukáš Pouček (Sparta, přestup), Michal Řezáč (Vítkovice, návrat z hostování), Filip Vaněk (Písek, návrat z hostování), Matěj Luksch, Petr Řehoř, Rostislav Tomek (všichni přeřazení z dorostu), Elvis Mashike Sukisa (Vltavín, přestup), Petr Javorek (Táborsko, přestup), Jakub Moravec (Sparta, hostování).
Odchody: Michal Klesa, Richard Kalod, Ondřej Šourek, Germain Kouadio, Kamil Hajdušek (všichni konec smlouvy), Ladislav Vopat (Dukla, konec hostování), Lukáš Matějka (Plzeň, konec hostování), Jiří Funda (Hradec Králové, přestup).

Kádr Dynama pro sezonu 2017/18:
Brankáři: Zdeněk Křížek, Matěj Luksch, Jindřich Staněk.
Obránci: Lukáš Havel, Jiří Kladrubský, Pavel Novák, Petr Řehoř, Michal Řezáč, Filip Vaněk.
Záložníci: Petr Benát (K), Patrik Čavoš, Adrián Čermák, Jan Hála, Petr Javorek, Jakub Moravec, Jakub Pešek, Lukáš Pouček, Rostislav Tomek, Roman Wermke.
Útočníci: Jindřich Kadula, Elvis Mashike Sukisa, Ivo Táborský.
Realizační tým: hlavní trenér David Horejš, asistent trenéra Jiří Lerch, trenér brankářů Petr Skála, kustod Radomil Procházka ml., masér Jakub Vogl, lékaři Martin Scheichl, Martin Held, Karel Šustr, fyzioterapeut Tomáš Skrbek.

Do Dynama přestupuje středopolař Petr Javorek! (20. července 2017)

Dynamo České Budějovice získalo před startem nové sezony do svého středu zkušeného fotbalistu. Dvouletý kontrakt s budějovickým týmem podepsal Petr Javorek, který do krajského města přestupuje z FC MAS Táborsko.