Milan Nitrianský odehrál se Spartou Praha zvláštní zápas. Počínal si velmi aktivně, dokonce přihrál na gól a fanouškům se líbil natolik, že ho zvolili nejlepším hráčem zápasu. Zároveň ale při prvním inkasovaném gólu rozzlobil trenéra Kotrbu, který mu dal dokonce pokutu. Náladu mladému budějovickému fotbalistovi ale definitivně zlepšil Jakub Dovalil, který ho nominoval do reprezentace do jednadvaceti let ke kvalifikačnímu zápasu o mistrovství Evropy.

Milane, fanoušci vás zvolili nejlepším hráčem zápasu se Spartou, jak jste se v zápase cítil?
Byl to můj první zápas proti Spartě, takže jsem si to užil Přišlo hodně lidí a i pro ně to byl asi dobrý zápas. Je jen škoda toho prvního gólu, který jsme dostali těsně před koncem poločasu. Kdyby to bylo po poločase 0:0, tak to nakonec mohlo být všechno jinak.

Milan Nitrianský

Poslední dobu jste pravidelně nastupoval na pravém kraji obrany nebo zálohy. Proti Spartě vás ale trenér postavil nalevo..
Zatím to pro mě žádný problém nebyl, že jsem hrál nalevo. Já jsem jen rád, že vůbec mohu pravidelně ligu hrát. Jestli hraju vlevo nebo vpravo, je už na trenérovi.

Vaše nejvýraznější chvíle přišla ve druhém poločase, když jste přihrál Zdeňku Ondráškovi na gól..
Před prvním naším gólem jsem viděl, že před bránou je chuml lidí, tak jsem to tam chtěl prostě nastřelit. Říkal jsem si, že by to mohl třeba někdo tečovat. Nechtěl jsem v tu chvíli nic vymýšlet a jsem rád, že to nakonec došlo až ke Kobrovi (Zdeněk Ondrášek, pozn. autora) a že z toho byl gól.

Jiří Kotrba ale prozradil, že vám dal po zápase se Spartou pokutu.
Trenér mi dal pokutu a odůvodnil to tím, že mě má rád a že chce, abych se poučil ze situace, která předcházela našemu prvnímu inkasovanému gólu. Říkal, že nemám nikdy polehávat na hřišti, pokud mi opravdu něco není. Někde jsem se o sobě dokonce dočetl, že jsem snad simuloval, ale tak to nebylo. Jak jsem padal, tak jsem si sám nějak podvrtl kotník a lekl jsem se, jestli se mi něco nestalo.

Co jste říkal na skutečnost, že vás trenér Dovalil nominoval do reprezentace do jednadvaceti let?
Samozřejmě jsem moc rád, že jsem byl nominovaný. Už minulý týden mi to naznačoval trenér Kotrba, že budu asi nominovaný. Doufám, že si nám ten první zápas vydaří a že budu v reprezentaci pravidelně.

Předpokládám, že s reprezentačními spoluhráči se znáte, že?
S kluky v reprezentaci se znám prakticky se všemi. Ať už z předešlých reprezentačních kategorií a nebo jako se soupeři z ligy. Známe se všichni hodně dobře, tak doufám, že vytvoříme i dobrý tým.

Nyní vás čeká v pátek Dukla, co od toho zápasu očekáváte?
Dukla hraje takový pro nás hodně nepříjemný fotbal. Hráli jsme s nimi na konci přípravy ve Voticích a prohráli jsme s nimi 1:3. Nyní se na ně hodně připravujeme a chceme na Julisce uspět. Loni se nám venku nedařilo, ale věříme, že letos se to změní a že se v pátek budeme domu vracet spokojeni.