Páteční zápas Fortuna národní ligy mezi Dynamem a Vlašimí se neodehraje. Utkání bylo z důvodu infekčního onemocnění budějovických fotbalistů odloženo, náhradní termín zatím nebyl stanoven.

Fotbalisté Dynama začali mít zdravotní problémy po návratu z nedělního zápasu v Opavě. V pondělí se viróza spojená se zvýšenou teplotou a průjmem projevila u tří hráčů, v úterý pak měli stejné problémy další čtyři hráči.

“V rámci protiepidemických opatření musí být zajištěno, aby došlo k zabránění šíření infekce na další hráče. Z tohoto důvodu bylo Krajskou hygienickou stanicí zakázáno našemu A-týmu trénovat a hrát zápasy. Tato opatření byla stanovena do neděle 30. dubna. Pokud by se situace okolo zdravotního stavu hráčů nezlepšovala, mohla by být tato opatření ještě prodloužena,” říká sekretář Dynama Milan Čadek.

Vyjádření o opatření Krajské hygienické stanice bylo předáno Fotbalové asociaci České republiky, která rozhodla o odložení pátečního utkání s Vlašimí. Náhradní termín zápasu 25. kola nebyl stanoven. Záležet bude na dohodě klubů a také na rozhodnutí FAČR.