Reprezentační pauza je minulostí a Jihočeši se chystají na duel 9. kola. Ten sehrají v Ostravě s místním Baníkem a v českobudějovické sestavě by se poprvé měl objevit Tomáš Sivok. Kvalitními hráči nabitý kádr domácích bude usilovat o tři body, Jihočeši se ale s prázdnou vracet nechtějí. Utkání startuje v neděli v 17 hodin.

FC Baník Ostrava
www.fcb.cz

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz
6. místo (12 bodů)
Postavení v tabulce
13. místo (8 bodů)
13:10
Skóre
9:13
Nemanja Kuzmanovič (3 góly)
Tomáš Smola (3 góly)
Nejlepší střelec
Patrik Brandner (2 góly)
Václav Procházka (3 ŽK)
Martin Fillo (3 ŽK)
Žluté karty
Jiří Kladrubský (3 ŽK)
Pavel Novák (3 ŽK)
Patrik Čavoš (3 ŽK)
Martin Fillo (1 ČK)
Červené karty
Jiří Kladrubský (1 ČK)
Jan Laštůvka (1)
Viktor Budinský (1)
Čistá konta brankařů
Jindřich Staněk (2)
Jablonec – Ostrava 2:1
Poslední zápas
Dynamo – Zlín 2:0

FC Baník Ostrava je tradiční český fotbalový klub, který v historii získal tři československé a jeden český titul. K tomu se třikrát radoval i z prvenství v domácím poháru. Baník patří dlouhodobě k silným českým klubům, v sezoně 2015/16 však po dlouhých letech sestoupil o patro níž. Ve F:NL však zůstal jen sezonu a v minulém ročníku už patřil opět ke štikám nejvyšší soutěže, když nakonec skončil pátý. Podobné plány mají ostravští fotbalisté i v sezoně aktuální, když svěřenci Bohumila Páníka jsou po osmi kolech s dvanácti body šestí, přičemž bodový zisk si rovnoměrně rozdělili na domácím hřišti a na půdě soupeřů.

Jedničkou mužstva v brance je zkušený Jan Laštůvka, jenž už je fit po zranění z úvodu sezony. Obranu řídí bývalý reprezentant Procházka, kraje pilují Fleišman a záskok ze zálohy Fillo. Našlapaná záloha dává ostravským trenérům hned několik variant, velikou kvalitu na poměry české ligy mají Reiter, Jánoš, Jirásek i de Azevedo. V útoku zpravidla dostávají prostor bývalí opavští forvardi Smola s Kuzmanovičem, naskočit může i veterán Baroš.

Českobudějovické Dynamo se na reprezentační přestávku naladilo dobře, když doma přerušilo sérii tří ligových porážek, a proti Zlínu zapsalo důležité tři body. Díky výhře se Jihočeši posunuli v tabulce na třináctou pozici a své bodové konto vyhnali na kótu osm. Během pauzy černobílí zregenerovali, kvalitně potrénovali a chystají se na další náročná ligová kola. Reprezentační povinnosti si úspěšně splnili Havelka s Mustedanagičem, někteří hráči naskočili během volna za B-tým a pomohli k výhře v Mariánských Lázních. Dvakrát se při tom prosadili Mršič a Rabušic.

Při nedělním utkání na hřišti Baníku by si návrat mohl odbýt Tomáš Sivok, jenž s klubem podepsal smlouvu. Otázkou je, zda-li bude připraven Dzon Delarge, nejčerstvější posila, která se k týmu připojila ve čtvrtek. Chybět naopak ještě bude další posila Ekpai. Mimo hru jsou kvůli trestu Kladrubský a hrát nebude také Helešic kvůli dohodě klubů. Zbytek týmu by měl být k dispozici.

Vzájemné zápasy:

Bohatá je vzájemná bilance obou celků. Celkově se Dynamo s Baníkem utkalo dvaačtyřicetkrát, osmnáctkrát se radovali ostravští fotbalisté, desetkrát uspěli Jihočeši a čtrnáctkrát se vítěz nenašel. Nejčastějším výsledkem je bezbranková remíza, která se urodila hned osmkrát. Remízou dopadlo i poslední vzájemné měření sil před třemi lety ve druhé lize. Baník kráčel do ligy, na Střeleckém ostrově vedl o dva góly, ale černobílí tehdy po pauze stav srovnali. V lize se hrálo o dvě sezony dříve, dramatická přestřelka na Bazalech tehdy dopadla lépe pro domácí (4:3).

Poslední vzájemné utkání – 20. 4. 2017 – 23. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ ligy:
SK Dynamo ČB – FC Baník Ostrava 2:2 (0:2)
Branky: 63. Kladrubský, 74. Táborský – 20. Hrubý, 23. Nerad. ŽK: Kladrubský, Šourek - Nerad, Pokorný, Jakubov. Rozhodčí: Váňa – Koval, Kožár. Diváků: 1214.
Sestava Dynama: Křížek – Klesa, Šourek, P. Novák, Kladrubský – Čavoš, Hála (53. Matějka) – Wermke, Benát, Funda (90. Vopat) – Táborský.
Sestava Ostravy: Vašek – Breda, Pokorný (55. Mešaninov), Zápotočný, Hučko – Hlinka, Nerad – Sus, Hrubý, Granečný – Jakubov.

Ostatní zápasy 9. kola:
Olomouc - Opava13. 9. 201918:00
Liberec - Teplice14. 9. 201916:30
Mladá Boleslav - Příbram14. 9. 201916:30
Slavia - Slovácko14. 9. 201919:00
Karviná – Bohemians15. 9. 201915:00
Zlín - Sparta15. 9. 201915:00
Plzeň - Jablonec16. 9. 201918:00

Utkání 9. kola FORTUNA:LIGY začíná v neděli v 17 hodin na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Pechanec, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Petr Caletka a Lucie Ratajová.