Rušný závěr přestupového období prožil nováček FORTUNA:LIGY. Dynamo bylo na přestupovém trhu aktivní, po odchodu Lukáše Provoda podepsal smlouvu Tomáš Sivok, ofenzivu posílili Ekpai a Delarge. Mluvilo se o dalších příchodech, které však nakonec nevyšly. „Mrzí nás to, ale bereme to, jak to je. Nyní už se soustředíme na další ligový zápas,“ tvrdí trenér David Horejš.

Jihočeši se do pauzy naladili dobře, když ukončili sérii tří ligových proher třemi body proti Zlínu. Dva týdny volna přišly černobílým vhod. „Reprezentační přestávku jsme využili k regeneraci a zároveň dobře potrénovali. Někteří hráči šli o víkendu hrát za béčko, a jsem rád, že se prosadili i gólově,“ říká českobudějovický trenér, jehož potěšilo, že se pod úspěchem rezervy dvakrát gólově podepsali Rabušic s Mršič.

Někteří hráči ve dvoutýdenní pauze doléčili drobné šrámy, dva také reprezentovali svou vlast. „S jednadvacítkou byl Filip Havelka, na našem stadionu odehrál chvilku proti Litvě, ale skoro celý zápas proti Francii. Brzy se k nám připojí i Zinedin Mustedanagič, jenž hrál za bosenskou jednadvacítku ještě v úterý proti Belgii,“ dodává Horejš, který už se těší na nové posily. „Delarge dorazí ve čtvrtek a uvidí se, v jakém přijede stavu, jestli s ním budeme moci počítat pro nedělní duel. Ekpai ještě trénuje s fyzioterapeutem v Plzni, k týmu se připojí po víkendu.“

Kromě výše zmíněných příchodů se mluvilo i o dalších hráčích, kteří měli na Střelecký ostrov dorazit. Z přesunů však nakonec sešlo, a tak se Davidu Horejšovi nesplnila všechna přestupová přání. „Spokojený úplně nejsem, některé posty jsme chtěli zkvalitnit. Ale nemůžeme si stěžovat, popereme se o body s kádrem, který máme. Nadějně se vyvíjela jednání s Antonínem Křapkou, ale představy Mladé Boleslavi nakonec byly rozdílné. Uroš Radakovič se rozhodl pro zahraniční angažmá, Baluta si vybral na hostování Liberec. S tím nic nenaděláme, nemá cenu sem brát hráče na sílu,“ krčí rameny.

Pozitivní však bezesporu je, že trenéři již mohou plnohodnotně počítat s Tomášem Sivokem. V den svých šestatřicátých narozenin by mohl bývalý reprezentační kapitán naskočit na půdě Baníku Ostrava. „Tomáš s týmem trénuje, počítáme s ním už pro zápas v Ostravě, ale jestli nastoupí od začátku, to uvidíme,“ usmál se bývalý prvoligový obránce.

Složení obrany v 9. kole bude pro českobudějovický realizační tým poměrně oříšek. Kladrubský v trestu, Helešic hrát nemůže, Provod ve Slavii. Jak tedy obsadit post levého beka? „Jirka Kladrubský má ještě jeden zápas trest, Matěj Helešic nesmí proti Baníku hrát. Je to pro nás problém, takové díry nám lepil univerzál Lukáš Provod. Toho ale nyní v týmu nemáme. Už máme v hlavě několik variant, tak uvidíme, jak si s tím poradíme. I proto jsme stáli o Křapku, ale nevyšlo to,“ neodkrývá karty Horejš.

Dynamo si uvědomuje, že v nedělním podvečeru se mu postaví velice náročný protivník. „Čeká nás nesmírně kvalitní tým, který je silný zejména doma, kde má výborné výsledky. Baník je silný klub, který si přivede de facto každého hráče, na kterého si ukáže. Mužstvo je našlapané výbornými fotbalisty, ať už jsou to Reiter, Fillo, Baroš a další. Nic ale předem nevzdáváme. Na zápas se dobře připravíme a budeme si chtít odvést domů nějaký bodový zisk,“ vyhlásil David Horejš závěrem cíl pro takřka čtyři sta kilometrovou cestu do moravskoslezské metropole.