Krátká letní příprava na SYNOT ligu míří do svého závěru. Českobudějovické Dynamo odehraje poslední přípravný zápas v pátek od 18 hodin na Střeleckém ostrově s třetiligovým německým SSV Jahn Regensburg. Na utkání je pro diváky vstup zdarma, otevřeny budou všechny tribuny a omezený počet stánků s občerstvením.

SSV Jahn Regensburg je německý třetiligový celek. V loňské sezoně se Regensburg (česky Řezno) umístil ve třetí nejvyšší soutěži na jedenácté příčce s devětačtyřiceti body a vyrovnaným skóre 51:51. Celek z města na Dunaji ve spolkové zemi Bavorsko vede německý kouč Harry Gfreiter, mužstvo je tvořeno z velké části Němci a Rakušany. Regensburg se v přípravě v pondělí utkal s Hradcem Králové, kterému podlehl 0:1 po brance Hynka Prokeše.

Poslední přípravný zápas Regensburgu:
SSV Jahn Regensburg – FC Hradec Králové 0:1 (0:1).
Branka: 45. Prokeš.
Sestava SSV Jahn: Bergdorf - Hein, Kopp (57. Güntner), Rech, Trettenbach - Herzel (57. Jonas Erwig-Drüppel), Kurz, Geipl (76. Dürmeyer), Lienhard - Aosman, Schmid (67. Franziskus).

Dynamo má před sebou už jen poslední přípravný duel. V předposledním testu prohráli Jihočeši v Písku s pražskou Slavií 0:3, přestože podali dobrý výkon. Nyní už se však černobílí soustředí na generálku s Regensburgem. „Sehnat kvalitního soupeře je složité. Proto jsme se rozhodli vzít Regensburg, i když to není přímo týden před zápasem. Věřím, že to bude kvalitní prověrka,“ doufá trenér Luboš Urban, který naráží na přesunutí úvodního ligového duelu s Libercem na nedělní večer kvůli televiznímu přenosu.

Na generálku se těší i záložník Petr Benát, jenž odehrál se Slavií dobré utkání. „Soupeř hraje třetí německou ligu a bude hodně běhavý. Určitě nás nečeká lehký zápas. Bude se hrát na hlavním hřišti a utkání budě mít ligové parametry. Budeme chtít doladit detaily a vyzkoušet si něco na první kolo s Libercem,“ plánuje čtyřiatřicetiletý středopolař. V pátek by mohl část utkání odehrát i po zranění vracející se Klesa, jenž se představil už ve středu za juniorku proti Roudnému. Start Machovce je nepravděpodobný.

Generálka na Dynama SYNOT ligu s SSV Jahn Regensburg začíná v pátek v 18 hodin na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Měl by přijít ještě jeden záložník, říká trenér Urban (15.7.2014)

Poslední posila do středové řady. Takový je plán trenéra Dynama Luboše Urbana na závěrečné posílení kádru. Jihočechům zbývá v přípravě už jen poslední duel, v pátek přivítají na Střeleckém ostrově od 18 hodin Regensburg. Nastoupit by snad mohli i rekonvalescenti Klesa a Machovec.