Přicházel s cílem propracovat se do sestavy a stát se základním stavebním kamenem A-týmu Dynama. V jihočeské metropoli se však Lukáš Pouček (26 let) nikdy pořádně neprosadil. Po podzimním hostování v Táborsku vede Pouček jako kapitán juniorku Dynama, ale jeho ambice míří samozřejmě výš.

V úvodní sezoně v černobílém dresu nastoupil Lukáš Pouček do sedmnácti zápasů, v nich neskóroval. V letní přípravě byl dokonce nejlepším střelcem Horejšova celku, ale na podzim odehrál necelých sto padesát minut v pěti duelech, a tak zamířil na hostování do Táborska. Ani ve druhém jihočeském druholigovém celku to nebylo o moc lepší, a tak se Pouček vrátil do Dynama. Přípravu však ani nezahájil s A-týmem, rovnou zamířil do juniorky. „Smlouvu mám v Dynamu do léta 2020. V létě se asi uvidí, co bude dál. Ale nevím. Zatím trénuji a hraji za juniorku,“ stroze vysvětluje Pouček s pokrčenými rameny svoji situaci.

Lukáš Pouček

V juniorském výběru trenéra Jaromíra Plocka je pochopitelně hráč zkušeností a kvalit Lukáše Poučka velice cenný, byť jsou jeho sportovní ambice vyšší. „Občas na někoho zvýším hlas, ale to je potřeba. Jinak by si kluci dělali, co chtěli. Ale baví mě to, hraji s chutí. S Hradcem jsem byl ale hodně utahaný. To otcovství je náročné,“ naráží rodák z Mladé Boleslavi na čerstvý přírůstek do rodiny a jeho velkou radost. „Máme čtyřtýdenní holčičku a není to jednoduché. Změnilo mi to celý život. Dělám tátu na fotbale i doma. Tady mi nikdo nekřičí, doma malá umí spustit,“ usmívá se.

Duelem s Hradcem Králové uzavřela českobudějovická juniorka základní část soutěže. „Vstoupili jsme do utkání dobře, rychle jsme vedli. Ale pak jsme hráli hrozně daleko od sebe. Měli jsme útok a obranu a kluci v záloze se hodně naběhali,“ popisuje Pouček průběh utkání. Po gólu Šplíchala domácí rychle vedli, ale Votroci do poločasu skóre otočili. Sporná pak byla zejména penalta v nastavení úvodního dějství. „Při penaltě soupeře jsem nic nedovoleného neviděl. Stejně tak při té naší v závěru, to jsem spíš fauloval já brankáře. Takže to ve výsledku bylo fifty fifty,“ hodnotí aktuální kapitán juniorky remízu 2:2.

Juniorka po mrzutém podzimu na jaře nabrala dech a připsala si cenné skalpy Sparty i Slavii či Mladé Boleslavi. „S Hradcem to byl náš nejhorší zápas na jaře. Ještě první poločas na Dukle byl špatný. Jaro nám jinak zatím celkem vychází,“ chválí Pouček. Juniorka poslední sezonu v Juniorské lize dokončí v části poražených. Tu Jihočeši zahájí 2. dubna v Příbrami.