V prvním jarním utkání se zkušený kapitán Dynama Petr Benát představil v jeho klasickém pojetí hry. Hodně toho naběhal, měl ve středu hřiště bezpočet míčů a svou výbornou povahou zapůsobil i na své spoluhráče. Společně černobílí dokázali otočit nepříznivý průběh utkání a Třinec porazili 3:1.

Výhra nad Třincem 3:1 a následná oslava s fanoušky je pro vás ideální odměnou za zimní dřinu, ne?
Ano. Po dlouhé zimní přípravě jsme se na zápas všichni těšili a doufali, že ho zvládneme. Povedlo se nám to, za což jsme moc rádi.

Po úvodní nervózní čtvrthodince jste dokázali otočit zápas i ze stavu 0:1, což musí těšit o to víc.
Souhlasím. V úvodu jsme měli plno zbytečných ztrát a vyvrcholilo to brankou na 0:1. Nicméně jsem věřil, že to nebude jako na podzim, a že zápas otočíme. Cítím z mužstva větší sílu, proto jsem věřil.

Bylo i z tribuny vidět, že tomu věříte.
Přišli někteří zkušenější hráči, navíc ti mladší dozráli a každý další druholigový zápas jim přidá na sebedůvěře. Musíme se vyvarovat drobných chyb, podobných, po kterých jsme dostali s Třincem první branku. Pak budeme ještě silnější.

Možná trošku vázla rozehrávka ze středu obrany a vy jste se s Patrikem Čavošem často vraceli pro míče, abyste stoperům pomohli s rozehrávkou. Bylo to tak v plánu?

Petr Benát s kapitánskou páskou proti Třinci
Byli jsme tak domluveni. V prvním poločase se nám to celkem dařilo, jen když jsme dostali míč do strany, tak jsme to řešili občas zbytečně zbrkle. Kromě prvních patnácti minut a krátkého úseku ve druhé půli, kdy jsme nechali hrát soupeře, si myslím, že se nám to celkem dařilo. Gól na 3:1 už nás pak definitivně uklidnil.

Byli jste nebezpeční hlavně po pravé straně, kde Michal Klesa s Jakubem Peškem odehráli nadstandardní utkání.
Rozhodně. A hlavně Klesič ukázal své zkušenosti. Dozadu si to úplně v klidu odehrál a podporoval i ofenzivu. On ví, kdy musí zabrat a kdy si může odpočinout. Už když v zimě přišel znovu do kabiny, tak jsem mu říkal, že jsem moc rád, že je zpátky. Pomůže nám na hřišti i v kabině.

Právě podpora ofenzivy od krajních obránců vám na podzim očividně chyběla.
Určitě. I trenéři to v zimě avizovali, že aktivita krajních obránců musí být vyšší. Klesič s Péšou proti Třinci na pravé straně fungovali ideálně.

Co ukázal první jarní zápas vzhledem k dalšímu průběhu sezony?
Že můžeme věřit v sebe a naší sílu. Máme za sebou povedenou přípravu, hra i výsledky byly až na generálku dobré. Musíme se těšit na utkání, mít radost ze hry, jít zápas od zápasu. V sobotu hrajeme v Táborsku, proč nezkusit vyhrát? Soupeř je v tabulce sice výš, takže asi bude papírovým favoritem. Ale je to derby, může přijít hodně diváků a zápas s Třincem je pozvánka pro ty českobudějovické, aby se do Táborska přijeli podívat.

Jak jste se na hřišti cítil po zimní pauze vy? Působil jste svěže a s Patrikem Čavošem ve středu hřiště si rozumíte.
Cítil jsem se dobře. S Páťou si vyhovíme. Je to pracovitý kluk, který má před sebou velkou kariéru. Navíc je i charakterově výborný, k tomu ho zdobí výborná kondice. Na hřišti si ho tolik nevšimnete, ale udělá velké penzum práce. Gólovou přihrávkou na Michala Klesu však ukázal, že má i fotbalové myšlení. Navíc je to kluk, který sem chtěl jít a pořád má chuť se zlepšovat. Myslím, že to bylo vidět.

Hráli jste oproti Třinci už třetí letošní duel na přírodní trávě. Mohl to být další malý kamínek do úspěšné mozaiky vedoucí ke třem bodům?
To nevím, ale je to možné. My jsme také před zápasem trénovali na umělé trávě a rozdíl v tom je samozřejmě velký. Ale minimálně pocitově nám to mohlo pomoci. Nicméně musím pochválit správce, že hřiště bylo ve výborném stavu, přestože na začátku týdne pršelo a sněžilo.

Juniorka těsně padla na hřišti Příbrami (7.3.2016)

Těsnou jednobrankovou porážku si připsali fotbalisté juniorky českobudějovického Dynama ve 22. kole Juniorské ligy. O výhře domácích rozhodl už v první půli Suchan a příbramský favorit měl i další šance. Když se ani žádná z možností Jihočechů neujala, skončil zápas výsledkem 1:0.