Trenér Jaroslav Šilhavý postavil v zápase proti Jablonci čtveřici testovaných zahraničních hráčů. Přestože ani jeden z hráčů vyloženě nezazářil, nedá se říci, že by někdo vyloženě propadl. "Na hráčích byla samozřejmě vidět velká únava způsobená cestováním po celé Evropě," řekl po zápase trenér Jaroslav Šilhavý, který jinak ale nechtěl testované hráče zatím více hodnotit.

Nic to ale nemění na tom, že fotbalisté Dynama úvodní zápas zimního turnaje Tipsport liga nezvládli. "Výsledek mě moc mrzí, protože člověk chce v každém zápase samozřejmě uspět a zvítězit," pokračoval po zápase Šilhavý, který ale uznal, že Dynamo z objektivních důvodů mělo situaci hodně komplikovanou: "Nastoupilo za nás pět zcela nových fotbalistů. Čtyři z nich jsou s námi třetí den, a to samozřejmě muselo být na souhře znát."

Přehled testovaných zahraničních hráčů

Taijo Teniste
Narozen:
31. 1. 1988 (22 let)
Post: Obránce/záložník
Zatímco první modelový zápas v Hluboké nad Vltavou odehrál na postu levého obránce, proti Jablonci začal zápas na pravé straně záložní formace. Českobudějovický tým využíval prakticky v celém zápase spíše levou stranu hřiště a Taijo se do hry příliš nedostal. Ve druhém poločase, kdy hrál na postu pravého obránce, byl sice u míče častěji, za již rozhodnutého stavu ale neměl příležitost ukázat, co v něm je. Jednou rozehrál dobře a podruhé zase nepřesně.

Grigorij Chirkin
Narozen:
26. 2. 1986 (24 let)
Post: Záložník
Z testovaných hráčů byl asi nejvýraznější. Především v prvním poločase ho bylo plné hřiště a jeho tvůrčí schopnosti byly hodně znát. A vůbec nevadilo, že nastoupil po boku dalšího špílmachra Rudolfa Otepky. Dokázal, že mu není cizí ani důrazná hra na pozici defenzivního záložníka. Své spoluhráče dokázal hned několikrát přesnou přihrávkou uvolnit a celkový dojem z jeho hry byl velmi fotbalový. Ve druhém poločase byl i vzhledem k výsledku ale prakticky neviditelný.

Noe Bokila
Narozen:
11. 5. 1989 (21 let)
Post: Záložník
Na hřišti vydržel 65 minut, během kterých se předvedl jako dobrý rychlý běžec. Přestože ale nastoupil na postu levého záložníka (po levé straně hráli Jihočeši nejčastěji), do souhry se až tolik nezapojil. Dvakrát poslal do vápna Jablonce dobré centry, to je ale za více než hodinu na hrací ploše málo. Několikrát se málem dostal k míči i uvnitř velkého vápna soupeře, vždy mu k tomu ale něco chybělo. Ve druhém poločase mu pak očividně došla jako ostatním testovaným hráčům šťáva a na závěrečných pětadvacet minut ho nahradil Petr Šíma.

Božidar Jelovac
Narozen:
31. 7. 1987 (23 let)
Pozice: Útočník
Přes svou vytáhnou postavu se především v první půli prezentoval jako velmi rychlý útočník s tahem na bránu. Hned ve 4. minutě hry se ocitl ve stoprocentní šanci, z bezprostřední blízkosti se pokoušel chytře přehodit ležícího gólmana Frydrycha, který ale skvěle zasáhl. I v dalším průběhu hry byl ale hodně vidět a svou rychlostí a důrazem dělal obráncům soupeře starosti. Několikrát dokázal na obráncích i vybojovat míč, avšak ani on nepřispěl k tomu, aby Dynamo v zápase vstřelilo gól.