Středopolař Dynama U19 David Radouch zažil v utkání s Opavou jeden ze svých nejlepších zápasů dosavadní kariéry. V utkání si připsal hattrick, který byl ještě lepší v tom, že všechny góly byly divácky atraktivní a přítomní fanoušci ho za to odměnili hlasitým potleskem.

Utkání skončilo jednoznačným vítězstvím, takže jste spokojeni, že?
Určitě. Jsem spokojený s individuálním výkonem i s výkonem mužstva. Důležitý byl první gól, který jsme dali kolem dvacáté minuty. Stejně tak důležitý byl i druhý gól na konci první půle, kterým jsme vedení potvrdili. Do druhého poločasu jsme šli v klidu s cílem hlavně nedostat gól. Podařilo se nám vstřelit další branky a díky tomu jsme hráli v klidu.

Výsledek vypadá jednoznačně. Byla Opava skutečně tak lehký soupeř?
Věděli jsme, že Opava v minulém kole porazila Plzeň 3:1. Mysleli jsme, že to bude těžký zápas. To se ale nepotvrdilo a naopak jsme hráli my. Dokázali jsme udržet míč a z toho přišly góly.

Dal jste dva krásné góly ze standardních situací. K jejich zahrávání jste určený nebo jste si dneska prostě věřil?
Standardní situace kopu prakticky odjakživa. Naštěstí mi to tam zatím padá a doufám, že mi to vydrží i nadále(s úsměvem). Letos jsem dal z trestňáku asi třetí gól.

Hattrick jste zkompletoval po krásném průniku a kličce brankáři.
Šanci předcházela kombinace Radima Staňků s Linčem (Zdeněk Linhart - pozn autora). Potom jsem říkal Danovi (Daniel Malý - pozn. autora) ať mi balon pustí. Povedlo se a pak jsem tam prošel obranou.

V dalším utkání hrajete v Brně. Asi budete chtít navázat na výkon s Opavou, že?
Musíme se s tím poprat a když budeme hrát zodpovědně, tak určitě máme šanci na body. Máme výbornou partu a chceme se udržet v horní polovině tabulky.