Po úspěchu s prvním týmem tabulky - Vlašimí, kdy juniorka vyhrála na Složišti dvoubrankovým rozdílem, čeká mladíky zápas na východě Čech, kde se utká s Náchodem. Východočeský tým dokázal také v posledním utkání naplno bodovat, a to na hřišti Letohradu, odkud si veze tři body za vítězství 2:0.

V posledním zápase získala juniorka cenné tři body za vítězství nad prvním týmem tabulky – FC Graffin Vlašim. Většinu zápasu Dynamo, vedoucí celek tabulky, přehrávalo a hostům k bodovému zisku nepomohla ani hlasitá podpora fandů, kteří si na jih Čech v sobotním dopoledni našli cestu. Dvěma brankami Středočechy popravil pendl z áčka, Pavel Mezlík.

Po výhře mladíci okupují sedmou příčku třetí nejvyšší fotbalové soutěže, když ze 14 utkání dokázali v polovině případů plně bodovat, třikrát remízovat a čtyřikrát odcházeli se svěšenými hlavami po prohraných utkáních. Na svém kontě mají 24 bodů, což značí jediné – na první příčku chybí mladíkům pouhých šest bodů. „V následujících zápasech nás čekají dva týmy ze spodku tabulky a rádi by jsme se dostali do plusových bodů.“ nastínil po utkání s Vlašimí lodivod budějovické juniorky Karel Musil, co je jeho přáním do dalších utkání.

To Východočeši mají úplně jiné starosti. Ač v posledním utkání dokázali přivést tři body ze hřiště soupeře, patří jim až šestnáctá příčka České fotbalové ligy. Vstup do ročníku 2008/09 se týmu povedl, Náchod dokázal doma porazit tým ze Sezimova Ústí, ale od té doby to šlo s naším soupeřem od desíti k pěti – od následujícího kola až do 18.10. nepoznal chuť získaného bodu a měl tak na kontě pouhopouhé tři body. Od té doby se ale tým Náchoda opět dokázal postavit na nohy a v posledních třech kolech nejenže nepoznal hořkost porážky, dokázal získat na hřištích soupeřů maximum možného, tedy šest bodů.

Duel Náchoda a juniorky Českých Budějovic začíná na východě Čech tuto sobotu v 14:00 hodin. Prostřednictvím našeho webu budete moci sledovat reportáž o změnách stavu skóre utkání.

Soupiska FK Náchod-Deštné
Brankář: Florian Petr, Kobos Petr, Swaczyna Adam
Obránci: Gross Michal, Hudec David, Jandík Marek, Kaplan Kamil, Kopřiva Tomáš, Kotal Václav, Pohl Václav, Šťavík Milan
Záložníci: Čech Petr, Hauschke Jakub, Jirman Ondřej, Kopecký Marek, Kudrna Petr, Nejman Ondřej, Umlauf Michal, Zelený Jan
Útočníci: Malý Martin, Merganc Martin, Semerák Josef, Vodehnal Miroslav, Zinke Ondřej