První přípravné utkání po pauze zaviněné pandemií koronaviru se fotbalistům Dynama povedlo a třetiligové Táborsko porazilo 5:1. Po zápase byl hlavní trenér David Horejš spokojený, protože se mu zamlouval přístup hráčů i některé herní činnosti, které se v zápase jeho svěřencům dařily.

Co jste říkal prvnímu utkání po dlouhé pauze?
Odehráli jsme utkání po tom, co jsme konečně mohli trénovat v plném počtu. Se zápasem jsme spokojení, protože se v něm objevovaly dobré věci. Celkový výkon může být pochopitelně lepší, ale líbil se nám přístup hráčů a některé činnosti, které jsme dělali dobře. Splnilo to účel.

Potěšila vás především první půl hodina zápasu, kdy jste jasně dominovali?
Ano, úvod do zápasu se nám opravdu povedl. Kombinovali jsme, hráli rychle. Tedy přesně tak, jak jsme chtěli. Vytvořili jsme si plno gólových šancí, ale dost z nich jsme neproměnili. Ještě v tom nemáme takovou jistotu, ale věřím, že se to zlepší.

Pomohla vám dlouhá pauza alespoň k tomu, že někteří hráči doléčili svá zranění a mohli se vrátit zpátky do hry?
Je dobře, že se několik hráčů dalo do pořádku a zapojilo se znovu do tréninku. Máme v týmu zdravou konkurenci. Vrátili se Jirka Kladrubský s Michaelem Rabušicem a vedli si velmi dobře. K dispozici nebyl Matěj Mršič, ale doufáme, že to nebude nic vážného a brzy bude v pořádku.

Je jisté, že v příštím týdnu se střetnete s Viktorií Plzeň?
Mělo by to tak být. Bude to pro nás generálka na pokračování ligové soutěže, takže věříme, že odehrajeme dobré utkání. Nyní máme další týden k tomu, abychom se znovu kvalitně připravili, a věřím, že ligový restart zvládneme.

Jak to vypadá s Davidem Pravdou, který musel ze zápasu odstoupit?
Zranění si přivodil při jednom ze soubojů, kdy se s protihráčem trefili kolenem na koleno. Byla by škoda, kdyby ho to vyřadilo na delší dobu. Jedná se mladého hráče, který věkem ještě patří do dorostu, ale poslední týdny s námi trénoval a šanci v zápase si zasloužil.

Z jakého důvodu chyběl v sestavě Ivan Schranz?
V nejbližších dnech čeká narození potomka, takže jsme se domluvili, že dostane volno. Je to rozhodně přednější a chceme, aby u toho byl.